Нацпрограма “Врятуй кінцівку” об’єднує зусилля з артистами аби врятувати поранених українців внаслідок збройного нападу Росії
31 березня у “КультМотиві” за адресою вул. Спаська, 36/31 о 17.00 відбудеться благодійна вечорниця – “Журба та Любов”. Вхід за донат.
У програмі вечора: виступи відомих українських музикантів, стендап від Раміля Янгулова, сет від DJ Bodrov та благодійний аукціон – розіграш фотороботи документалістів війни Костянтина та Владислави Ліберових, більше відомих, як Libkos.
Благодійна мета – 100% коштів вилучених з заходу будуть направлені на операції поранених у межах нацпрограми “Врятуй кінцівку” фонду “Здоров’я українського народу”.
Гості наживо почують пісні артистів: Dima Libra, GEED (Гідаят Сеїдов -ред.) та співачки INSHAYA, чоловік якої з початку повномасштабної війни боронить Україну в лавах ЗСУ.
-Давайте скажемо дякую за третю, особливу весну, яку нам подарували захисники України. Допоможіть військовим відчути нашу вдячність після важких страждань, які вони пережили. Дякуємо всім, хто долучається до програми “Врятуй кінцівку”,- каже музикант Dima Libra.
Хедлайнеркою заходу стане HARNA – українська співачка-мультиінструменталістка, учасниця шоу “Голос Країни 11” та нацвідбору на Євробачення 2020.
– Я проти ампутацій! Разом з артистами ми будемо збирати на операції для наших поранених. Приходь і приєднуйся до важливої мети! Разом ми – сила,- закликала HARNA.
Українські ортопеди не приховують, що стурбовані фактом масової реклами протезування кінцівок. Адже вважають, що ампутація – це найпростіший спосіб розв’язання проблеми, але цей шлях має ряд підводних каменів.
– Найгірше – коли оглядаєш молодого хлопця з ампутацією і розумієш, що цього можна було уникнути,– зазначає ортопед-травматолог, провідний експерт нацпрограми “Врятуй кінцівку”, Василь Гайович.
Основним засобом ведення боїв війни Росії проти України є артилерійські, ракетні та мінометні обстріли і як результат – тисячі поранених з вогнепальними та мінно-вибуховими травмами рук та ніг.
–Кожен, хто прийде на концерт, зробить велику добру справу – допоможе врятувати пораненого від ампутації руки чи ноги,- каже Денис Жгарьов організатор заходу, волонтер фонду “Здоров’я українського народу”.
Довідково: Фонд активно співпрацює з лікарнями по всій Україні. Найбільше операцій зі збереження кінцівок було профінансовано у Києві, Тернополі, Здолбунові, Рівному, Луцьку, Харкові, Хмельницькому.
З моменту старту нацпрограми (з 2022 року. – ред.) вдалося врятувати 1200 кінцівок у постраждалих.
Щоб стати учасником програми та отримати допомогу, травмована людина або її лікар мають заповнити анкету на сайті фонду. Якщо людина потрапляє в програму – її будуть супроводжувати протягом усього лікування.