Міжнародний благодійний фонд “Здоров’я українського народу” за підтримки компанії “Медідея” поставив відеоскопічну систему для артроскопії ArthroVims 7K в одну з лікарень Києва.
Відеоскопічна система дає змогу хірургам проводити сучасні і малотравматичні хірургічні артроскопічні операції при травматичних ушкодженнях та захворюваннях суглобів.
«Щоб максимально якісно лікувати постраждалих від травм війни потрібні не лише найкращі лікарі, які у нас на щастя є, а й найкраще обладнання, яке ми поступово допомагаємо встановлювати в лікарнях-партнерах програми #ВрятуйКінцівку, – зазначає президент фонду Сергій Сошинський.
Вартість переданого обладнання сягає 3 968 900 грн.
Відеоендоскопічне обладнання досі не має аналогів на ринку України – має найдосконалішу систему візуалізації. Якість зображення у стандарті 6К для лапароскопічних та 7К для артроскопічних процедур. Лікар бачить зображення в 4 рази вище золотого стандарту.
Крім того, система передбачає одноразові індивідуальні чохли під кожного пацієнта. А значить – відсутня можливість зараження пацієнта. Відеоскопічна система передбачає трансляції відео й запис операцій, що полегшує роботу медикам.
Апарат було встановлено на кафедрі ортопедії та травматології НУОЗ ім. П.Л. Шупика, що дасть змогу лікарям отримати доступ не тільки до кращого обладнання для проведення таких операцій, а ще й переймати світовий досвід.
З кожним днем число травмованих українців через війну розпочату мордором збільшується. Страждають військові, цивільні й діти.
У 70% випадків медики стикаються саме із вогнепальними та мінно-вибуховими пораненнями кінцівок. З метою надання допомоги постраждалим, під час повномасштабного вторгнення фондом «Здоров’я українського народу» була запущена національна програма під назвою #ВрятуйКінцівку, яка має на меті провести 15 000 операцій.
Враховуючи потенційну загрозу інвалідності для десятків тисяч людей внаслідок військових дій, програма покликана боротися з непотрібними ампутаціями та повернути до нормального життя якомога більше поранених.
Нескладні операції можна проводити в обласних лікарнях, а складні випадки розглядатимуть на національних консиліумах. Після обговорення буде призначене лікування та конкретний медзаклад. Найскладніші операції проводитимуть на базі Інституту травматології та ортопедії НАМН України.
Підтримати програму можна тут.