Об’єднане під ярликом «неофіційне», мистецтво часів СРСР, зокрема й українське, тепер доступне для перегляду завдяки колекціонерській діяльності. У той період такі художні роботи не могли ані експонуватися, ані зберігатися музейними установами.
Тому саме колекціонери ставали їхніми основними зберігачами.З’ясовуємо, як артринок функціонує у різних часових контекстах, як він може взаємодіяти із чимось «неофіційним», та як колекціонери ведуть конкуренцію за художні об’єкти. У дискусії Едуарда Димшиця та Леоніда Комського «Неофіційне мистецтво. Колекціонування та артринок».
Учасники дискусії:
- Едуард Димшиць – колекціонер, мистецтвознавець, заступник голови секції мистецтвознавства та художньої критики Київської організації НСХУ;
- Леонід Комський – колекціонер, засновник галереї та аукціонного дому «Дукат», член гільдії антикварів України. Модераторка: Наталія Шпитковська – директорка ЦСМ М17, наукова співробітниця Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, керівниця проєкту «Відкрита можливість».
Вхід – за квитками на виставку «Відкрита можливість».
Вартість квитків:
100 грн для дорослих;
70 грн для студентів, школярів та пенсіонерів.
Придбати їх можна online або безпосередньо у касі Центру. Митці, діячі культури та учасники АТО мають право на безоплатне відвідування за можливості підтвердити свій статус.
Проєкт «Відкрита можливість: Українське сучасне мистецтво з приватних зібрань» проходить за підтримки Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва в межах дослідницького напряму Центру М17 «PROколекції»