• Home
  • Бізнес, персоналії
  • LuckyUkraine: «Світлана Васюхно: щаслива Україна – щасливі люди з рівними можливостями і перспективами»

LuckyUkraine: «Світлана Васюхно: щаслива Україна – щасливі люди з рівними можливостями і перспективами»

Васюхно Світлана – громадський діяч, Директор Громадської спілки “Пест контроль України”

  • Facebook

Розкажіть про себе, про Вашу професійну діяльність?

Я народилась в маленькому містечку на Сумщині. Ще з дитинства я була проти шаблонів, не подобалась однакова шкільна форма, політінформація та предмети, які ніколи не знадобляться в житті. Мабуть, тому і в піонери мене прийняли тільки з другого разу, так як відмовлялась вчити та давати клятву невідомо кому. Хоча, на даний момент, розумію, що то була чудова система управління не тільки учнями, а й людьми та їх бажаннями.

Ще з школи, мріяла, що буду жити в столиці, тому і вибрала для навчання Академію Муніципального управління. Тоді це вважалось престижно, так як стажування проходило в органах державної влади. Пам’ятається, як в КМДА наше тижневе стажування починалось зі щоденної чарки коньяку, потім плавно переходили в обідні посиденьки, а на моє питання: «Коли ж будемо працювати?», кожен день отримувала відповідь: «Завтра!». Дуже обурювало, що потрібно було не працювати, а імітувати бурну діяльність. Але саме стажування назавжди відвернуло бажання працювати службовцем. Щиро надіюсь, що ситуація, не тільки в КМДА, а й в інших органах державної влади змінилась і люди працюють, а не імітують.

Після закінчення Академії, мене запросили працювати саме в цьому ВУЗі методистом, досвід такої роботи я використовую і зараз. Так як, одним із моїх обов’язків були дзвінки викладачам та складання розкладу занять для студентів, то ці знання згодились і сьогодні для організації та проведення курсу навчання «Спеціаліст пест контролю». 

Далі була діяльність: бухгалтер, менеджер з продажу москітних сіток, і регіональний менеджер з продажу тканинних ролет в одній відомій компанії, і фінансовий консультант зі страхування життя, аудитор і навіть підприємницька діяльність. Та все це чомусь не приносило душевного спокою, було відчуття, що я не в «своїй тарілці» і це лише підготовка до чогось більшого.

Мабуть, мій внутрішній голос мав рацію! Ніколи не знаєш, де згодяться знання! Бо всі отримані знання та досвід я в повній мірі використовую в громадській діяльності та в Спілці «Пест контроль України». Сукупність отриманого досвіду вже три роки дає можливість розбиратись в питаннях організації навчання чи заходу, планувати та розглядати фінансові питання спілки, а також залучення членів до лав спілки. Єдина діяльність, яка залишилась зі мною з минулого – це фінансовий консалтинг з питання страхування життя. Так, я  фінансовий консультант в одній із європейських компаній, і це дає можливість розбиратись в питаннях медичного та пенсійного страхування.

До речі, до громадської діяльності мене долучила, як не дивно, мій перший роботодавець, в якої я працювала бухгалтером, Підберезняк Тамара Василівна, президент «Фумігаційної асаціації» та директор ГО «Продовольча безпека України». Зараз ми з нею колеги, і в своїй роботі поєднуємо її знання в галузі пест контролю і мій досвід в продажах. Разом ми створили Громадську спілку «Пестконтроль України». Пест контроль – це контроль шкідників, які в нашому житті присутні на кожному кроці. Основною метою діяльності Спілки є: розвиток сфери пест контролю України, здійснення контролю в сфері агробізнесу, виробництва харчових продуктів, побутовому секторі та продовольчій безпеці, впровадження новітніх заходів з дезінсекції та механізмів саморегулювання у галузі пестконтролю в Україні. А з рекомендації та легкої руки моєї колеги по страхуванню, досить відомої особи, ми почали проводити навчання «Спеціаліст пест контролю».

  • Facebook

Ваші діючі проекти та плани на майбутнє?

Як би Ви задали, це питання три роки назад, то можливо, я б не знала конкретної відповіді на нього. А зараз, у нас в ГС Пест контроль України, дуже багато планів на майбутнє та проекти, які ми втілюємо в життя. Найголовнішим нашим проектом, разом з ГО «Продовольча безпека України», є навчання «Спеціаліст пест контролю». Саме завдякинавчанню, створили єдиний реєстр компаній та фахівців, які кваліфіковані в питаннях контролю шкідників. Наше навчання є ексклюзивним та єдиним в Україні! Воно акредитоване Органом сертифікації персоналу Української асоціації якості. Періодично бувають аналоги навчання, та вони разові, ніхто не проводить його на постійній основі, як ми, з місяця в місяць. Завдяки постійності – ми маємо змогу відслідковувати розвиток наших слухачів та вносити в програму навчання корективи.  Порівнюючи перше навчання та  теперішнє, хочеться сказати, що ми виросли та вдосконалились, і дуже радіємо, коли і учні розвиваються, створюють свої фірми та приводять до нас на навчання своїх співробітників. Чим унікальне це навчання? В його рамках ми поєднуємо бажання слухачів та багаторічний досвід науковців, лікарів та практиків сфери пест контролю. Тобто, знання з ясних голів старшого покоління трансформуємо в практичні навики молодшому поколінню. А  наші лектори, не дивлячись на свою відомість та популярність, абсолютно досяжні та з радістю допомагають початківцям сфери пест контролю. Саме завдяки навчанню, ми маємо професіоналів по всій Україні, знаємо хто в якій області працює і це дає змогу виявити неякісних надавачів послуг в своєму регіоні.

Наступним напрямком нашої діяльності є сертифікація персоналу або юридичної особи. Після проходження навчання слухачі мають змогу здати відповідні іспити та за рішенням комісії, отримати сертифікат кваліфікації.

Навчання по екології та охороні праці це зовсім новий напрямок, який нам підказала сама держава. Справа в тому, що згідно законодавства України,  зокрема, Постанови КМУ 746   ,  щоб працювати в галузі пест контролю, необхідно пройти навчання (саме його ми проводимо) та отримати допуск до робіт з пестицидами та хімікатами, який видає фітосанітарна служба. Та з лютого місяця, щоб отримати такий  допуск, необхідно пройти ще й навчання по екології та охороні праці. Звісно наші члени та випускники курсів звернулися до нас з цим питанням. І ми були змушені швидко мобілізуватися, знайти фахівців даної сфери та провести навчання.

Стосовно планів на майбутнє, то вони викладені в меті спілки, а ми маленькими кроками та щоденними діями лише до неї наближаємось. А ось наш стратегічний план – стати осередком розвитку ринку надання послуг з пест контролю,впроваджувати  системи  біобезпеки в Україні, навчати кадри та освічувати широкі верстви людей щодо санітарії та гігієни.

Тактичними завданнями є проведення щомісячних навчальних курсів «Спеціаліст Пест контролю», до речі, наступний наш курс буде з 28 липня. Що стосується більш глобальних заходів, то у вересні 2020 плануємо проведення глобальної конференції з врученням нагород «За самовіддану працю по боротьбі з пандемією».

  • Facebook

Чи є в Вашій роботі місце креативу?

Вся наша робота – абсолютний креатив. Адже після ліквідації СЕС почався повний хаос в сфері, пов’язаній із наданням послуг з дезінфекції, а державні стандарти контролю шкідників значно застаріли та втратили свою чинність. Тому саме життя підказало ідею об’єднання приватних господарюючих суб’єктів у спілку. Комусь потрібно брати все в свої руки та налагоджувати системну роботу з питань пест контролю. Творчо підходимо до питань залучення в організацію, пропонуючи різні види допомоги в організації справи. Кому підказуємо ази організації бізнесу, а хто сам зацікавлений у поширенні власного досвіду в галузі пест менеджменту.

Навіть з появою пандемії ми вимушені були креативити – перевести навчання в онлайн формат, а перед цим навчити деяких наших викладачів користуватися не тільки онлайн платформою, а й веб камерою. Ми навчилися створювати рекламу для просування курсу навчання, воронки продажу та стали частими гостями в засіданнях Мінекономіки.  Пандемія дала нам поштовх в розвитку!

Яке Ваше хобі, як Ви відпочиваєте?

О, у мене різнопланове хоббі. Це і гірські лижі, і малювання, і іконопис, і читання біографії видатних людей, а останнім часом захоплює  скандинавська хода та круїзний відпочинок.

До речі, круїзний відпочинок, це окрема сторінка. Я ніколи не думала, що це так захопливо! Ну що там, сів на кораблик та пливеш собі з країни в країну. А ні, виявляється, це така шикарна індустрія – цілі міста на воді, з ресторанами, фудкортами, зонами релаксу, duty Free та розвагами на різні смаки. І до речі, майже все входить в вартість круїзу, а за один восьмиденний круїз можливо відвідати три країни. Поки що, це один вид релаксу, де можна дійсно відпочити від телефону, інтернету ( в морі немає зв’язку) та перезарядитись. А ще великим плюсом цього відпочинку є  – нові друзі з різних країн. 

За звичай, ціную моменти, коли проводжу час з сім’єю або близькими друзями. Друзів не так багато, які цінують за те яка я є, але вони справжні, перевірені часом та обставинами. І просто посидіти в дружньому колі, навіть мовчки – це вже відпочинок.

Що для Вас щаслива Україна?

Перш за все, це щасливі люди з рівними можливостями і перспективами. Не може бути розбіжність доходів у сотні разів, якщо порівнювати зарплати державних топ менеджерів і людей з мінімальними зарплатами. Це перекос і економічних, і соціальних стандартів. Держава має забезпечити рівні можливості для здорових працездатнихчленів суспільства, надавши можливість працювати і достойно заробляти, слабким надати гідну підмогу і коштина життя, а не виживання. Щасливі люди живуть «по серцю», а не так як підказує розум, ситуація, чи фраза «всі так живуть». А, щаслива Україна – це перш за всевідповідальність кожного громадянина за свої слова, вчинки, дії або бездіяльність. Відповідальність перед собою та перед суспільством. І тільки тоді країна зможе «встати з колін» і почати свій розквіт та процвітання.

А ще, процвітання України – у новаторських підходах до економіки. Слід розвивати ланцюжки доданої вартості, експортувати не зерно, а готові вироби – наприклад, вареники, ну, принаймні, краще муку і крупи, ніж зерно – сировину. Скільки робочих місць можна створити в переробній галузі! Але тут потрібна підприємницькаініціатива, державна підтримка і спроможність фінансовогосектору. Думаю, багатьох людей зробить щасливими ще звістка про скоре припинення війни. І тільки за таких умов Україна почне свій економічний злет.Залишити відповідь