• Home
  • Мистецтво, творчість
  • Колаборація з чудовим смаком: фільм «Віддана» став ідейним партнером фестивалю «Ретро Круїз» в Івано-Франківську

Колаборація з чудовим смаком: фільм «Віддана» став ідейним партнером фестивалю «Ретро Круїз» в Івано-Франківську

Фільм «Віддана», знятий за мотивами роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія», став ідейним партнером фестивалю «Ретро Круїз», який відбудеться 28 вересня в Івано-Франківську.

  • Facebook

«Ретро Круїз» – це наймасштабнiша подія в світі ретро-культури в Українi та Схiднiй Європi. Особливість та невід’ємні складові «Ретро Круїзу» – це дотримання гостями дрес-коду у стилі ретро та велопробіг. Традиційно, фестиваль проходить в Києві навесні та восени, проте цього року організатори вирішили уперше влаштувати це свято на Західній Україні.

Оскільки дія фільму «Віддана» відбувається у Станіславові, сучасному Івано-Франківську, колаборація стрічки та фестивалю стала логічним поєднанням двох проектів, небайдужих до збереження пам’яті, цінування естетики та вшанування історичної спадщини.

Мета цієї співпраці – привернути увагу суспільства до краси та вишуканості образів жителів Станіславова початку ХХ-го століття, головних героїв стрічки «Віддана», а також запросити головних героїнь фільму, Стефу та Аделю, до рідного міста.

Програма фестивалю складатиметься з традиційного велопараду, відвідування Палацу Потоцьких та Музею міста, пікнік-чаювання в затишному парку Шевченка, нагородження найкращих образів свята та джазове танцювальне шоу у пасажі Гартенбергів.

До велопараду та пікніку завітають головні актори «Відданої» – Маріанна Янушевич, Алеся Романова та Роман Луцький. У рамках фестивалю також відбудеться демонстрація ексклюзивних образів із фільму «Віддана», прем’єрний показ бекстейдж-відео про роботу над стрічкою та її тизеру. Крім того, на пікніку актор Роман Луцький зачитає уривок з роману «Фелікс Австрія». Також на учасників пікніку від «Ретро Круїзу» чекає книжкова крамничка, де можна буде придбати роман, а також отримати автограф головних героїв стрічки.

«У фільмі «Віддана» ми окрему увагу приділили місту дії, Станіславову, унікальному мультинаціональному місту на перехресті кордонів, культур, мов та релігій. Нажаль, було неможливо знімати фільм саме у Франківську, тому ми підтримали ініціативу привезти головних героїв Стефу, Аделю та Петра до Станіславова, представити їх, таким чином надаючи можливість учасникам зануритися у атмосферу тогу часу», – розповідає продюсер стрічки Надія Зайончковська.

«Рішення провести «Ретро Круїз» у Франківську – це результат низки непередбачуваних подій. Я прочитала роман Софії Андрухович «Фелікс Австрія» і заочно закохалась у це місто. Згодом приїхала сюди і дізналася про такі круті локальні проекти зі збереження історичних пам’яток, як «Франківськ, який треба берегти» та Музей історії Франківська. Зрозуміла, що хочу розповісти про це місто та його людей всій Україні. А місцевим жителям нагадати, який скарб їм дістався у спадок. Окрім того, велосипед тут користується особливою увагою: думаю, у Франківська є всі задатки для того, аби стати найактивнішим веломістом України», – зазначає організаторка фестивалю та культурна менеджерка Маріанна Факас.

Переглянути програму фестивалю та придбати квитки можна на офіційному сайті за посиланням або на сторінці події в Facebook.

Нагадаємо, що на великі екрани фільм «Віддана» вийде 16 січня 2020 року. Перший офіційний тизер можна переглянути на офіційних сторінках проекту на YouTube, Facebook та в Instagram.

 

 

 

Довідка

Фестиваль «Ретро Круїз» заснований у 2011 році. Відтоді захід встиг вирости до формату багатотисячного фестивалю з великою музичною програмою, виставками антикваріату і ярмарком вінтажу. Особливість та невід’ємні складові фестивалю – дотримання гостями дрес-коду у стилі ретро та велопробіг. Місія «Ретро Круїзу» – знайомство українців та європейців з історією культури України останніх двох століть.

«Віддана» – це романтично-фантазійна стрічка режисерки Христини Сиволап, створена за мотивами роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія».

Синопсис: Історія починається в Станіславові у другій половині 19 століття. Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але вдається врятувати двох дівчат – рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. У момент розпачу доктор вирішує виховувати їх разом.

Минає 25 років. Дівчата виросли і так само нерозлучні, хоча Аделя тепер заміжня. Стефа ж веде господарство, втамовуючи свою пристрасть у кулінарії. Та вони досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня. У калейдоскопі любові та ревнощів, подвійних смислів та таємниць грань між реальністю і вигадкою остаточно зникає. Красиві наряди, вишукані страви та безкінечні шпацери… Що ж станеться, коли ілюзія почне розвіюватися, а замість неї вималюється реальність?

Продюсер проекту: Надія Зайончковська

Автори сценарію: Аліна Семерякова в колаборації з Софією Андрухович

Режисер-постановник: Христина Сиволап

Оператор-постановник: Олексій Ламах

Художник-постановник: Олександр Батєнєв

Художник з костюмів: Леся Патока

Художник з гриму: Марія Коломієць

Кастинг-директор: Алла Самойленко

У ролях: Маріанна Янушевич, Алеся Романова, Роман Луцький

Виробництво: FILM.UA Production за підтримки Уряду України та Міністерства культури України

CGI/VFX: POSTMODERN Digital

Дистрибутор: «Вольга Україна»

Прем’єра: 16 січня 2020 року.

 Залишити відповідь