• Home
  • Краса, стиль, мода
  • Українське кіно на Ukrainian Fashion Week: NAVRO, Патока і Белінська відкрили секрети колаборації з FILM.UA Group

Українське кіно на Ukrainian Fashion Week: NAVRO, Патока і Белінська відкрили секрети колаборації з FILM.UA Group

Українське кіно на Ukrainian Fashion Week: NAVRO, Патока і Белінська відкрили секрети колаборації з FILM.UA Group 

Під час Ukrainian Fashion Week у «Мистецькому Арсеналі» відбулася презентація унікальної арт-інсталяції Fashion Film Festival Kyiv Space.

 

  • Facebook

FFFK Space – це спін-офф першого в Україні фестивалю-конкурсу fashion-фільмів Fashion Film Festival Kyiv (FFFK), який ось уже два роки поспіль проходить у Києві завдяки співпраці Ukrainian Fashion Week (UFW) та FILM.UA Group.

 

  • Facebook

Новий етап співпраці дав змогу вперше в єдиному креативному просторі представити результати професійної колаборації українських дизайнерів із кіноіндустрією. До колекції увійшли костюми з кінопроектів FILM.UA Group, які ще не вийшли в прокат: анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня», історичного екшену «Захар Беркут» та лавсторі «Віддана». Доповнили арт-інсталяцію костюми із серіалу «Кріпосна», fashion-фільми дизайнерів, муд-борди стилю персонажів, муд-тизер, трейлери і бекстейдж-відео фільмів, прем’єри яких очікуються в Україні в 2019-2021 роках.

 

  • Facebook

У презентації FFFK Space взяли участь продюсер FILM.UA Group Ірина Костюк; дизайнер, режисер, художник по костюмах «Мавка. Лісова пісня» та етно-трилеру «Зілля» Ольга Навроцька (NAVRO); художник по костюмах «Віддана» Леся Патока, а також художник по костюмах «Захар Беркут» і «Кріпосна» Антоніна Белінська. Вони розповіли про власний досвід роботи на перетині креативних індустрій, навели приклади творчих колаборацій і поділилися секретами професійної майстерності.

Відкриття FFFK Space привернуло увагу дизайнерів, художників по костюмах, акторів, сценаристів, модних критиків і всіх гостей Ukrainian Fashion Week, яких цікавить кіно- і візуальне мистецтво.

 

Презентацію FFFK Space відкрила засновник і голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська:

 

«Fashion-індустрія України не може існувати без взаємодії та взаємної підтримки інших креативних індустрій. Ми тісно пов’язані з тими, хто створює ілюстрації, займається дизайном аксесуарів, працює над sound-дизайном. Та, як на мене, найбільш перспективні стосунки складаються в української моди та української кіноіндустрії. Сподіваюся, глядачі звертають увагу на титанічну працю, яку вкладають у створення українських художніх фільмів наші дизайнери, працюючи над костюмами. Можливо, активний розвиток українського кіно розпочався дещо пізніше, ніж українського fashion, але воно розвивається значно швидше та ефективніше».

Важливість і значущість події підкреслила маркетинг-директор FILM.UA Group Поліна Толмачова:

 

«Уперше костюми з українських фільмів представлені на такій авторитетній події у світі моди. Це один із наших перших кроків у реалізації об’єднання креативних індустрій України для створення дійсно видатних культурних проектів. Хочу підкреслити, що ця виставка – не просто красиві історичні костюми чи вбрання, в яких знімалися зірки кіно – українські, європейські, американські. Ця виставка – ознака того, що нас об’єднують ідеї, смисли та історії, символ креативності і спільного прагнення до кращого майбутнього».

Приклади спільних проектів навела продюсер FILM.UA Group Ірина Костюк:

«Яскравим прикладом взаємодії українських індустрій моди і кіно стала наша колаборація з Ольгою Навроцькою. Вона художниця по костюмах у проекті «Мавка. Лісова пісня», це нестандартна практика для анімації. На FFFK Space ми показали головну сукню з капсульної колекції MAVKA, яку можна побачити і в fashion-фільмі Ольги «Нерозлучні». Сам фільм ми взяли за основу муд-тізера до нашого нового проекту «Зiлля». Мені здається, це чудовий приклад взаємозв’язку моди і кіно».

Ольга Навроцька першою серед українських fashion-дизайнерів спробувала себе в ролі художниці по костюмах не просто для кіно, а для анімації. Вона створила стиль головної героїні анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня», який уже здобув популярність за межами України.

«У світ моди я прийшла зі знімального майданчика. Я дуже люблю кіно, і сумую за кіноіндустрією, – зізналася Ольга Навроцька. – Займатися костюмами для фільмів – вищий ступінь реалізації дизайнера. Якщо кіно історичне або фентезійне, ти можеш залучити всю свою уяву, і ніхто не запитає: «Як це носити?». Робота над Всесвітом Мавки стала моїм першим досвідом, і, мені здається, в світі знайдеться не так багато художників по костюмах для мультфільмів. Анімація – це технології, тут власні, особливі механізми реалізації ідей, але ми прагнемо максимально втілити на екрані все задумане».

Іще одну грань колаборації моди та кіно відкрив муд-тизер нового проекту «Зілля». В його основі лежить fashion-фільм Ольги Навроцької «Нерозлучні» (Inseparable). Фільм завоював нагороду за кращий дизайн костюмів на найбільшому фестивалі короткометражних фільмів про моду La Jolla в Каліфорнії і став фіналістом фестивалю FFFK-2019. Образи, створені Ольгою, точно візуалізують ідею і передають містичну атмосферу майбутнього етно-трилеру за мотивами твору Ольги Кобилянської «В недiлю рано зiлля копала». Образи матимуть подальший розвиток у фільмі «Зілля», де дизайнер стане художником по костюмах.

Відвідувачі FFFK Space також отримали змогу побачити образи з інших українських фільмів, які ще не вийшли в прокат. Серед них – костюми з лавсторі «Віддана», вихід якої заплановано на січень 2020 року.

««Віддана» – приголомшливе кіно, дія якого відбувається в Україні XIX століття. Я вдячна, що режисер картини Христина Сиволап надала мені цілковиту творчу свободу, результат якої ми представили на майданчику FFFK Space. Це не точні історичні костюми, а стилізація, – розповіла художник по костюмах картини «Віддана» Леся Патока. – У кадрі багато капелюшків, розшитих рукавичок, оригінальних сумочок. Усе це ми створювали разом із чудовими майстрами з різних регіонів України, які віртуозно працюють зі шкірою, займаються вишивкою. Хочеться вірити, що в перспективі наші дизайнери зможуть долучатися до роботи над багатьма фільмами, і критики з гордістю писатимуть, що це – костюми, на які варто рівнятися всьому світу».

Ще одна українська кінопрем’єра найближчого часу, костюми з якої відвідувачі побачили раніше, ніж сам фільм, – історичний екшен «Захар Беркут». Картина, в якій зайняті голлівудські актори Роберт Патрик і Томмі Фленаґан, вийде у прокат зовсім скоро – 10 жовтня 2019 року. У роботу над костюмами для фільму вкладено багато ручної праці, навіть ґудзики виготовлені вручну. Усього до проекту було залучено 38 майстрів, яким допомагали ремісники з усієї України. Лише вишивкою займалося восьмеро умільців упродовж п’яти місяців! Художник по костюмах картини Антоніна Белінська, яка, зокрема, створювала й образи для телесеріалу «Кріпосна», порівняла досвід роботи над двома різними проектами:

«Робота над «Захаром Беркутом» – це мрія кожного художника, адже ми мали повністю відтворити той світ. Ми досліджували костюми, починаючи з V-VI століття, і знайшли величезну кількість деталей, які мене надихнули. «Кріпосна» – інший досвід, симбіоз трьох художників. Я перейняла естафету у Дмитра Куряти, а далі її підхопила Дарія Поштенко. Ми брали музейні експонати, знімали викрійки, з’ясовували, як улаштовані корсети, як зшивати рукава в історичних сукнях, адже сучасному дизайнерові це уявити складно».

У цілому арт-інсталяція FFFK Space в рамках Ukrainian Fashion Week продемонструвала, які перспективи відкриваються перед дизайнерами і художниками, коли два види мистецтва починають взаємодіяти, впливати один на одного, збагачуючи новими образами та ідеями.

 

Про Ukrainian Fashion Week

Ukrainian Fashion Week – місце, де українське стає світовим. Ukrainian Fashion Week SS20 проходив у Києві з 31 серпня по 4 вересня. Колекції «весна-літо 2020 року» представили понад 60 дизайнерів. Основний майданчик UFW – «Мистецький Арсенал».

Сайт: Ukrainian Fashion Week

Про Fashion Film Festival Kyiv

Перший в Україні фестиваль і конкурс fashion фільмів Fashion Film Festival Kyiv (FFFK) відбувся в 2018 році. Його мета – популяризація жанру fashion фільмів в Україні, а також сприяння співпраці дизайнерів моди з режисерами, художниками по костюмах, художниками-постановниками та іншими представниками кіноіндустрії.

Сайт: Fashion Film Festival Kyiv

Про FILM.UA

FILM.UA GROUP – найбільша у Східній Європі вертикально інтегрована група компаній у галузі кіно- і телепродакшену. Група займається розробкою, виробництвом, адаптацією, дистрибуцією і доставкою аудіовізуального контенту та надає повний спектр сервісів. Від продакшену і постпродакшену до доставки контенту та освітніх проектів у сфері кіновиробництва.

Сайт: FILM.UA


Tags :

Залишити відповідь