У серпні в Києві відбудеться Чемпіонат Європи та Африки з вейкбордингу за катером

З 5 по 10 серпня 2019 року в Україні відбудеться масштабне спортивне змагання – Чемпіонат Європи та Африки з вейкбордингу. Щороку Міжнародна федерація воднолижного спорту та вейкбордингу обирає приймаючу країну на основі поданих заявок. У 2018 році Чемпіонат проходив в Італії. Цього року вибір постав між Україною і Францією. У результаті право на проведення змагань отримала Федерація воднолижного спорту та вейкбордингу України.

 

  • Facebook

Організатором змагань виступить клуб BreakWater (УСКК «Україно»), який вже 20 років приймає національні та міжнародні змагання. Саме BreakWater в 2012 році став організатором першого в Україні IWWF Чемпіонату Європи та Африки з вейкбордингу за катером.

 

  • Facebook

«Не так просто отримати право на проведення Чемпіонату. Місце повинно мати відповідну інфраструктуру, а також досвід проведення міжнародних змагань. Це основна подія року, не беручи до уваги Чемпіонат Світу, який в цьому році пройде в Абу-Дабі», – коментує Марія Булгакова, Генеральний Секретар Федерації воднолижного спорту та вейкбордингу, співорганізатор Чемпіонату Європи та Африки 2019 року.

 

У 2019 році в рамках Чемпіонату з вейкбордингу Україну відвідають 110 спортсменів з 16 країн Європи та Африки, серед яких багаторазові чемпіони Європи та Світу. Оцінювати іменитих спортсменів та початківців буде міжнародна суддівська колегія на чолі з Нуно Алмейда д’Екою (Португалія) – багаторазовим суддею Чемпіонатів Європи та Африки, Кубків і Чемпіонатів Світу, Президентом Світової ради з вейкбордингу.

 

Україну представлятимуть 14 спортсменів в наступних категоріях:

– Boys/Girls (10-14 років)

– Junior Men/Ladies (15-18 років)

– Open Men/Ladies (без вікових обмежень)

– Masters Men/Ladies (від 30 років)

– Masters Men/Ladies (від 40 років)

 

Найбільш видовищні заїзди традиційно будуть проходити в категорії Open, яка об’єднує найсильніших спортсменів з усіх категорій і викликає найбільший інтерес, як у суддівської колегії, так і у самих спортсменів і глядачів змагання.

Оцінюють спортсменів відповідно до наступних критеріїв: композиція – складність, частота і різноманітність трюків, ускладнюючі фактори; інтенсивність – амплітуда польоту, стабільність; виконання – чистота приводнення, тривалість гребу щодо інших райдерів.

Організатори Чемпіонату впевнені, що в цьому році Україну представлятимуть гідні спортсмени, які мають всі шанси на перемогу в своїх категоріях, а також в загальному командному заліку.

 

«Цього року у нас є всі шанси поборотися за медалі. Наприклад, ми покладаємо великі надії на нашого спортсмена Клещара Данила, який буквально виріс в нашому спорті. Ще в 4 роки він брав участь у Чемпіонаті Європи 2012 року, а в минулому році став фіналістом Чемпіонату в Італії. Ми виховали хороше покоління» – коментує Марія Булгакова, Генеральний Секретар Федерації воднолижного спорту та вейкбордингу, співорганізатор Чемпіонату Європи та Африки 2019 року.

 

Жителі та гості Києва зможуть відвідати Чемпіонат Європи та Африки, який відбудеться в клубі BreakWater на Трухановому острові вже на початку наступного місяця. 5 серпня Чемпіонат стартує з тренувальних заїздів, а завершиться 9-10 серпня традиційно напруженими півфіналами і фіналами та нагородженням кращих вейкбордистів Європи та Африки 2019 року.

 

Чемпіонат Європи та Африки з вейкбордингу щорічно проходить під егідою Міжнародної Федерації воднолижного спорту та вейкбордингу (IWWF) в одній з країн регіону. IWWF є світовим керівним органом для буксируваних водних видів спорту і має більше 90 членських федерацій по всьому світу. Він був заснований в 1946 році в Женеві, Швейцарія.

 

Офіційний катер Чемпіонату – MasterCraft

Партнер Чемпіонату – компанія BWT – best water technologyЗалишити відповідь