Відкриття виставки «Привиди і тіні» Олександр Найден

З 2 по 14 квітня центр сучасного мистецтва «Білий Світ» експонуватиме роботи надзвичайно цікавого художника-примітивіста, дослідника і мистецтвознавця Олександра Найдена.

  • Facebook

Експозицію складуть роботи з циклів «Аварійне селище», «Бузина цвіте» і «Сліпа лялька». Глядачеві слід приготуватися до зустрічі з реальними речами, що невпинно втрачають матеріальність, і привидами, чия тілесність не лишає сумнівів. І ті, і інші спершу побували в пам’яті, а деякі з них навіть повернулися з забуття.

Усі роботи написані гуашшю. Цей матеріал та мову примітиву Олександр Найден обрав для створення особливої, примарної темпоральності, яка наповнює його картини. Тут існують і тривають привиди, тіні, неясні спогади та напівстерті послання на старих стінах будинків «Аварійного селища», побудованого на лівому березі Києва полоненими німцями одразу після війни. Реальні речі мають привидів, що теж мають своїх привидів, а ті мають тіні, що падають на облущені скульптури піонерів. Гіпсових сурмачів та барабанщиків вивезли ще 20 років тому на селищний пустир і залишили назавжди – цих велетенських іграшок, якими тепер бавляться лише час і сила-силенна жуків-«солдатиків»…

Олександр Найден – доктор мистецтвознавства, письменник, поет і публіцист, збирач та дослідник творів української народної культури. Він є автором багатьох книг про символи та образи у народному живописі та фольклорі, тож жоден предмет, зображений на картинах Олександра Найдена, не є випадковим. За його словами, незалежно від того, чи пов’язані ці зображення з конкретними історичними подіями, крізь товщу особистого культурно-духовного досвіду скрізь проникають химери страшних подій і проблиски ілюзорних надій.

Епіграфом до виставки є цитата з книги Ж. П. Сартра «Буття і ніщо»: «Парадокс не в тому, що існують речі самі по собі, але в тому, що немає нічого, крім них».

Подія на Facebook: facebook.com/events/755489744848388/

Сторінка галереї «Білий Світ»: facebook.com/whitewworld

 

Відкриття виставки відбудеться 2 квітня о 19:00

Експозиція триватиме до 14 квітня

Розклад роботи галереї:

Вт-нд – 11:00-19:00; пн – вихідний

Вхід вільний

Центр сучасного мистецтва «Білий Світ»

(Київ, вул. Пушкінська, 21а, www.whiteworld.net)Залишити відповідь