Топ-12 досягнень в науці за 2018 рік

Нові етапи освоєння космосу, свіжа теорія про походження всесвіту, джерело юстиниановой чуми та інші наукові відкриття 2018 року – в нашій добірці.

Науковий прогрес не стоїть на місці, не став винятком і рік, що минає 2018 рік. Ми склали свій “хіт-парад”, вибравши найбільш вдалі в кожному з 12 місяців результати роботи вчених.

  • Facebook

Січень – місяць юрського періоду

Описано новий вид динозаврів Caihong, що мешкали за часів верхньоюрського епохи на території сучасного Китаю. Знайдено залишки органел, аналогічним тим, які у сучасних птахів відповідають за різнобарвне оперення.

Лютий – ера космосу

Відбувся перший тестовий політ американської ракети-носія важкого класу Falcon Heavy, а також пуск з космодрому “Байконур” транспортного вантажного корабля “Прогрес МС-08”.

Березень – час археологів

У Москві в ході розкопок на кладовищі знесеної за радянських часів церкви Косьми і Даміана в Нижніх садівника археологи виявили 140 артефактів, більшість з яких відносяться до XVI – початку XX століть, а самі ранні до XV століття.

Квітень і мільйон років до нашої ери

Астероїд, що впав на Землю в 2008 році, виявився уламком протопланети, що виникла на ранніх етапах формування Сонячної системи.

Травень, Юстиніан і гуни

Проаналізувавши геноми останків 137 людей, вчені припустили, що юстиніянова чума була принесена гунами з Азії.

Свинки в червні

У Шотландії вчені оголосили про успішне створення генно-модифікованих свиней, стійких до репродуктивно-респіраторного синдрому.

Липень і яблуні

На Марсі виявлено озеро з солоною незамороженої водою. Про це повідомили дослідники з Італії. Вони вивчили дані радара, який встановлений на станції Європейського космічного агентства. Інформацію збирали в період з 2012 по 2015 рік.

Август і знову космос

Американське космічне агентство NASA оголосило про відправку до Сонця наукового зонда Parker. Апарат був виведений в космос ракетою-носієм Delta IV Heavy, запущеної з мису Канаверал, штат Флорида.

Фото-вересень

Японське агентство аерокосмічних досліджень опублікувало фотографії, зняті на поверхні астероїда Рюгу. Два модуля-робота 21 вересня зробили першу в історії м’яку посадку на астероїд, висадившись з міжпланетної станції “Хаябуса-2”.

Хімія в жовтні

Лауреатами Нобелівської премії в галузі хімії оголошені американці Франсіс Арнольд і Джорж Сміт, а також вчений з Кембриджа Грегорі Вінтер за дослідження еволюції. Дослідниця Арнольд нагороджена за вивчення еволюції ферментів, в той час як Сміт і Вінтер отримають нагороду за фагів відображення пептидів і антитіл. Відкриття вчених в Нобелівському комітеті назвали “революцією за допомогою еволюції”. Дослідження допоможуть боротися з аутоімунними захворюваннями, в тому числі з раком, який дав метастази.

Листопад і космічне Селфі

Американський космічний апарат InSight, який здійснив посадку на Марс, успішно розгорнув сонячні батареї і передав на Землю перші знімки з поверхні планети, в тому числі “Селфі” марсохода.

Грудень і сенс життя

Вчені з Оксфордського університету оголосили про рішення однієї з головних таємниць сучасної фізики – проблеми темної матерії і темної енергії. Дослідники давно підозрюють, що 95 відсотків Всесвіту складається з цих екзотичних “речовин”. Доктор Джеймі Фарнс з Оксфордського університету висунув гіпотезу, згідно з якою обидві ці субстанції об’єднані в “рідина” з негативною масою.Залишити відповідь