Світ православної ікони у ZAVALNYI ART CENTER

Запрошуємо на відкриття виставки ікон « Світ Православної ікони» у ZAVALNYI ART CENTER

21 вересня о 17:00

  • Facebook

https://www.facebook.com/events/237208620287433/?ti=icl

Ікона у Візантійській Імперії була одним із головних аспектів буття – як суспільства, так і держави. Ця ситуація обумовлювалася тим, що візантійський іконопис був безпосереднім спадкоємцем ранньохристиянського і, відповідно, він зберіг у собі Першообраз. Завдяки своїй глибокій традиційності візантійська культура змогла пронести ікону в її незмінності крізь тисячоліття. Символіка, техніка зображення, матеріали – все це залишалося незмінним і отримало назву канон. Більшість сучасних іконописних традицій мають витоки в цьому візантійському каноні. Але мала кількість з них вберегла первинну традицію в чистоті. Саме тому нині досить важливо не тільки говорити про візантійський канон, але і відроджувати його.

Характерна для канонічної ікони відсутність реалізму, за яку часто дорікали іконопису художники Ренесансу, обумовлена необхідністю споглядального підходу до ікони. Сама ж характерна мова ікони сформувалася з часом. В ній відсутня реалістична передача натури, як то в звичайному живописі. Дотримуючись прийнятої традиції, для написання ікони вкрай необхідним є певний стан душі. Це, головним чином, обумовлюється необхідною глибокою вірою, відмовою від усього мирського, а також суворим слідуванням посту.

Представлені на виставці ікони достатньо точно передають цей неминущий канон візантійського іконопису. Це, до деякої міри, робить цю виставку позачасовою та глибоко споглядальною. Притримуючись усіх приписів візантійського канону, кожна ікона створювалася з неймовірною ретельністю і тільки на тих матеріалах, що і тисячоліття назад. Це означає, що у створенні ікони використовувались виключно натуральні матеріали, такі як: дерево, сусальне золото, мед, паволока, перетерті дорогоцінні камені.

Окремого слова заслуговує один символічний момент. Виставка «Світ Православної Ікони» приурочена до свята різдва Пресвятої Богородиці. Саме тому її відкриття відбудеться 21 вересня. Образ Богородиці один із найголовніших у візантійському іконописі, що надає самій виставці особливий ореол.

Все це дозволяє стверджувати, що виставка «Світ Православної Ікони» відіграє надзвичайну роль в збереженні не тільки візантійської спадщини, але і самого Першообразу. Тим самим ще раз підтверджуючи глибоку різницю між сакральністю ікони та зразками образотворчого мистецтва.

В проекті «Світ Православної Ікони» приймали участь наступні іконописці:

Анна Завальна

Анастасія Аднорал

Олексій Возіянов

Олексій Малинка

Олена Плесовська

Оксана Возіянова

Роман Селівачов

Ієродиякон ЯнуарійЗалишити відповідь