Які курси допоможуть українцям знайти роботу з хорошою зарплатою?

 

Криза на ринку праці диктує нові правила: роботодавці більш вибірково ставляться до претендентів на посаду, пред’являючи нові вимоги. Кількість вакансій зменшується, в цілому по ринку – мінус 20-30% (в залежності від області) за рік, підрахували аналітики порталу Work.ua. «Кількість резюме, навпаки, зростає», – зазначає контент-експерт порталу Rabota.ua Тетяна Пашкіна. Як наслідок, цінність працівника зменшується, на п’яти наступають потрапили під скорочення колеги. Більш того, окремі галузі стають і зовсім безперспективними в плані пошуку роботи: або зарплати зовсім вже жебраки, особливо якщо враховувати реальний рівень інфляції (наприклад, бюджетна сфера), або ж кількість роботодавців стрімко скорочується (банківська сфера).

  • Facebook

«У ситуації, що склалася тим, хто залишився без роботи або незадоволений нинішньою, доводиться вести себе активно, шукати шляхи зацікавити роботодавця», – пояснює керівник дослідницького центру HeadHunter Уляна Маслова. «Один із способів – отримати нові професійні навички і освоїти суміжні професії, де і зарплати вище, і вакансій побільше», – каже Пашкіна. На які курси варто піти представникам різних професій і на який рівень зарплат вони зможуть розраховувати після них – см. Графіком.

БАНКІРИ – ГОЛОВНІ страждальців
Один з найбільш постраждалих сегментів ринку праці – банківська сфера. «Кількість вакансій становить 69% від показника за січень, кількість же резюме – 106% від січневого показника», – зазначає Тетяна Пашкіна. На сьогодні, за аналітикою порталів з працевлаштування, на 51 365 резюме в розділі «Банки-Інвестиції-Лізинг» припадає лише +1836 вакансій (тобто конкурс – 27 осіб на місце). За словами експертів, що втратили роботу співробітники цієї сфери активно шукають роботу і в інших галузях: дивляться на вакансії менеджерів з продажу, економістів. «Окремі представники керівної ланки навіть звертаються до центру зайнятості і через госструктуру закінчують курси комерційних директорів, керівників, щоб мати можливість претендувати на керівні посади в компаніях інших сегментів ринку», – говорить Пашкіна. Окремі фахівці, які зберегли роботу, але хочуть підвищити рівень доходу, відправляються на курси коучингу. «Частина випускників після них йде в тренери – змінюють роботу, хтось залишається на своїй, але починає проводити тренінги у себе в компанії, отримуючи надбавку до окладу», – говорить директор компанії «Київ-Тренінг» Ксенія Іордек.

МАЙБУТНЄ – ЗА ОНЛАЙН
Не кращі часи переживають і маркетологи. «На сьогоднішній день попит на класичних маркетологів знизився, тому що на ринку мало нових проектів», – відзначають аналітики Rabota.ua. Тому фахівці, які знаходяться в пошуку роботи, йдуть на курси Діджитал-маркетингу, SEO. «Освоюють, як правильно розміщувати рекламні бюджети в інтернеті, стежити і аналізувати трафік і так далі. Такі фахівці затребувані на ринку », – пояснює нову тенденцію Тетяна Пашкіна.

Навички роботи онлайн допоможуть знайти роботу і інженерам. «Нові комп’ютерні реалії диктують нові спеціалізації і кваліфікації співробітників. Від інженерів, конструкторів, проектантів, креслярів потрібне знання таких програм, як AutoCAD (програма для проектування). Це стосується і машинобудування, розробки деталей. На сьогодні у нас це одне з найбільш затребуваних напрямів навчання », – розповідає експерт навчального центру« Тераконсалт »Світлана.

  • Facebook

БУХГАЛТЕРА НЕ В тренді
Через проблеми в економіці і хвилі скорочень на підприємствах «під ніж» потрапляють в тому числі і економічні відділи, функції колишніх співробітників розподіляють між рештою персоналом. «На курсах бухгалтерів – спад активності: ринок праці вивільнив безліч фахівців, які і так прекрасно володіють програмою», – відзначають в навчальному центрі «Тераконсалт».

Зате на курси «1С: Підприємство» (бухгалтерська програма для діловодства) масово приходять секретарі. Крім цього секретарі та асистенти керівників осаджують курси англійської. Адже якщо раніше, щоб знайти роботу, секретарю не було потрібно додаткових знань, то тепер ситуація інша. «Знання мов і комп’ютерної програми« 1С: Підприємство »стануть в нагоді і випускницям профтехучилищ, які освоювали спеціальність« секретар-референт », і співробітникам з досвідом», – зазначає директор департаменту навчально-наукового інституту магістерської підготовки та післядипломної освіти Університету «Крок» Юлія Кузьмінська .

АКЦЕНТ – НА МОВУ
«Все вчать англійську і в школі, і в училищі. Але, як правило, рівень дуже низький. У резюме вказують «розмовний», а на співбесіді завалюються саме на цьому моменті », – коментує ситуацію Тетяна Пашкіна.

Втім, проблеми з англійським – не тільки в офісних працівників низової ланки. Брак мовних знань цього літа і восени відчули і керівники. Справа в тому, що найбільш стабільна зараз ситуація і привабливий рівень заробітної плати в іноземних компаніях. Саме туди і кинулися фахівці різних сфер і керівники середньої ланки. «Але на мовні курси йдуть не всі. Багато підтягують мову самостійно: в інтернеті – величезний вибір онлайн-курсів », – відзначають аналітики порталу Rabota.ua.

НАВІТЬ айтішників ЙДУТЬ ВЧИТИСЯ
У фахівців в сфері IT-технологій ситуація традиційно краще за всіх. Тому тут йдуть на курси не заради того, щоб врятуватися від безробіття, а за більш високим окладом. «Зараз курси програмістів популярні у системних адміністраторів. Прагнуть перекваліфікуватися в програмісти, тому що їм і платять більше, і не треба, грубо кажучи, в шафах ритися і під столами лазити », – зазначає Тетяна Пашкіна.

Також IT-випускники або фахівці з досвідом приходять освоювати нові мови програмування. «Найпопулярніші на ринку на сьогодні – С ++, C # (сі Шарп), Java і .Net. З них найбільш високооплачуваний і складний для освоєння – Java. Для новачків найпростіші, але і більш нізкооплачівамие – С ++, C # », – говорить доцент НТУУ« КПІ », к. Т. Н., Директор комп’ютерних курсів« Контакт »Євген Крилов.

Корисно знати Кому навіть сьогодні в Україні легко знайти роботу

  • Facebook

В РЕСТОРАНАХ КУРСИ НЕ ВИЗНАЮТЬ

На ринку ресторанного бізнесу сьогодні – жорстка конкуренція. «У цьому році тільки в Києві закрилося понад 100 ресторанів, але, на щастя, на сьогодні тенденція скорочення закладів припинилася. Всі, хто вижили влітку, залишаються на плаву », – зазначає директор КА« Ресторанний консалтинг »Ольга Насонова.

Було скорочено дуже велика кількість персоналу, так само масового набору поки не проводиться, тому на ринку зараз величезний вибір професіоналів. Як не дивно, закінчення курсів з освоєння якоїсь нової кухні не допоможе в пошуку роботи. «У цій сфері не дуже довіряють різним курсам, – відзначають експерти. – Адже програми багатьох з них, як і навчальних закладів цього профілю, безнадійно застаріли ».

Зате, безсумнівно, додасть балів претенденту досвід роботи в закладах відомих міжнародних мереж, а також в готельному бізнесі з іноземним капіталом. «Якщо людина там працювала, він пройшов певну школу з європейським підходом до роботи та обслуговування, що робить його більш затребуваним на ринку», – зазначає Ольга Насонова.

Вітаються також стажування в різних закладах, з різними кухнями. «Якщо людина згодна працювати за мінімальну зарплату, наприклад, 2000-4000 грн, то його в будь-якому ресторані візьмуть на роботу і навчать всьому прямо на робочому місці. Є школи при мережевих закладах, наприклад, з підготовки сушистів. Котирується і просто стажування 1-1,5 місяця в закладах з ім’ям », – пояснюють в КА« Ресторанний консалтинг ». Так що час, що звільнився у тих, хто втратив роботу, можна використовувати для майбутнього кар’єрного росту, навіть не вкладаючи фінансових коштів, а, навпаки, ще й отримуючи мінімальну зарплату.

Є попит на дану професію і за кордоном. «Їдуть як особистими кухарями, так і для роботи в ресторані. Наприклад, в Польщу їдуть і до Італії. З плюсів – не треба ідеально знати мову країни, в яку людина їде працювати, тому що безпосередньо з клієнтами спілкуватися доведеться трохи. Головна робота – ножем і руками. Вистачає мінімального рівня англійської », – каже Насонова.

Закінчивши курси англійської на рівні «вільний розмовний», персонал кухні зможе знайти роботу і на круїзному лайнері, де рівень зарплат зіставимо з європейськими окладами.

А МОЖЕ, ПІТИ В астрології?
Авантюристам можна запропонувати і більш радикальну зміну професії. Наприклад, піти в астрологи або провісники. Тим більше що попит на їхні послуги в смутні часи зростає.

Астролог. Фахівця-астролога в центрі «Кар’єра» готують за два місяці, навчання два рази на тиждень. Заняття в групі обійдуться в 1200 грн на місяць, індивідуальні – 1800 грн. У Школі астрології Павла Глоби підхід більш глобальний: спочатку йде базовий курс – основи астрології (вечірні заняття два рази на тиждень протягом двох років). Третя і четверта ступені майстерності – по році при такому ж графіку відвідувань. Одне заняття – 80 грн. Дохід обіцяють чималий. Наприклад, астролог в Києві бере за консультацію 900 грн.

Хіромант. Навчитися читати долю по руці можна за 2500 грн (10 уроків). Або за 500 грн (диск з уроками). «Освоїти науку зможе кожен», – каже хіромант Михайло Онопрієнко. Витрати окупляться швидко. Так, наш експерт за годину роботи просить 300 грн.

За матеріалами https://vesti-ukr.comЗалишити відповідь