• Home
  • Мистецтво, творчість
  • ТОБІ, МАДОННО… Ірина Акімова | Світлана Леонтьєва | Наталія Фурсіна | Валентина Виродова-Готьє  

ТОБІ, МАДОННО… Ірина Акімова | Світлана Леонтьєва | Наталія Фурсіна | Валентина Виродова-Готьє  

Вернісаж: 23 лютого о 17:00

Адреса: Київ, вул. Шовковична, 17/2 | «Шоколадний будиночок»

  • Facebook

Виставка «Тобі, Мадонно..» представляє роботи трьох київських мисткинь – Ірини Акімової, Світлани Леонтьєвої, Наталі Фурсіної – членів Української асоціації жіночих досліджень в мистецтві, а також полотна почесної учасниці виставки, Валентини Виродової-Готьє.

Виставка продовжує знайоме київським глядачам дослідження авторками теми «К-квадрат (конструктивний компроміс)», що пов’язане із значенням жіночого начала у пошуку виходу з протиріч і конфліктів сучасного світу. Конфлікти супроводжують нас усюди – в сім’ї, в країні, в стосунках між країнами. Вони несуть тривогу і невизначеність, хвилюють і лякають, але в них немає фатальної приреченості, якщо розпочато пошук розумного компромісу. Особистісні та соціальні розриви можна зшити, коли є надія, і на стеблах минулого народжуються квіти майбутнього. Мистецтво компромісу не є простим. У ньому є жіноче начало, тому що саме жінка, як продовжувачка роду, створена природою на пошук складних шляхів мирного вирішення конфліктів. Вона, як Мадонна, охороняє світ та життя.

В центрі уваги художниць знаходиться образ Мадонни, яка зримо та незримо присутня в полотнах. Її світ пронизує реальні жіночі образи, що відображають складну гаму почуттів і емоцій. Це побоювання і напруженість, викликані різними соціальними проблемами, що внаслідок трансформуються в глибокі особистісні переживання. Це заклик до суспільства зберегти крихку оболонку співіснування, що дозволяє залікувати старі рани, і рухатися далі. Це мудрість і спокійна переконаність в можливості захистити світ, в якому ми живемо, від непоправних помилок і впевнений погляд у майбутнє. Це і оптимізм ніжних краєвидів, наповнених світлом, поезією і гармонією, в якій хотілося б жити. До Мадонні люди приходять з молитвою про захист і прощення. Мадонні вони присвячують свою творчість. В середині кожної жінки живе промінчик світла від Мадонни як символу жіночності і материнства, який вимагає дбайливого ставлення та захисту. Ми всі потребуємо Мадонни, а вона потребує нас.

Ірина Акімова у своєму поліптиху «Молитва» звертається до суспільства захистити майбутнє від збройних трагедій і згубних наслідків гострих соціально-політичних протиріч. У центрі композиції – портрет молодої дівчини, української Мадонни. Біль сучасної епохи – війна, бідність, жадібність, лицемірство і нетерпимість – оточують світлий образ Мадонни. Але в усмішці Мадонни надія, впевненість і оптимізм. Вона вірить, що ми в змозі захистити наше майбутнє. Авторка також  пропонує серію пейзажів, яка  творче поєднує філософський погляд на життя з витонченим стилем та емоційною колористикою.

Наталія Фурсіна представляє глядачу цикл жіночих портретів, які наповнені неабияким внутрішнім драматизмом. Вони з психологічною майстерністю відкривають внутрішній світ жінки. В них напруга та біль, яку несуть протиріччя сучасного суспільства. В них сила і мужність, яка допомагає жінці шукати гармонію.

Світлана Леонтьєва у серії ліричних пейзажів пропонує емоційні нариси гармонії людини та навколишнього світу. Діти, занурені в ігри, морська далечінь, тихі вулиці міста – все це дихає любов’ю, спокоєм і жіночністю. Її картини наповнені оптимізмом і пошуком гармонії повсякденного життя.

Валентина Виродова-Готьє – визнаний віртуоз портретів. Її портрети – це майстерна і відкрита розповідь про справжні митті життя, і коли воно тільки народжується, і коли вже наповнено мудрістю і досвідом.

Ця виставка – розповідь про жінок, сучасних українських мадонн, яку ведуть самі жінки, жінки-мисткині. Кожна з авторок пропонує свій творчий підхід. Кожна авторка пропонує свій творчий підхід, який віддзеркалює її індивідуальність, її особистий погляд на сучасну жінку, її сприйняття сьогоденності та її ролі в модерному світі.Залишити відповідь