В Києві відбувся круглий стіл «Суспільні перетворення очима громадських діячів»

11 грудня в Українському Домі у Києві відбувся круглий стіл «Суспільні перетворення 2017 очима громадських діячів». Захід було організовано журналом «Ukrainian People» та громадським діячем Тетяною Петраковою. Круглий стіл зібрав небайдужих політологів, соціологів, журналістів, волонтерів, ветеранів АТО та представників громадськості.

  • Facebook

Разом вони обговорили головні проблеми України та її суспільства у році, що минає. Соціалізація героїв АТО та людей, постраждалих від російської агресії, проблеми забезпечення українських бійців на сході, перспективи безпосередньої участі громадських діячів у політичному житті країни, проблеми дітей із травмами війни та інші важливі питання сьогодення отримали належну оцінку експертів. Відома волонтерка, акторка та співачка Алла Мартинюк порівняла 2017 рік із 2014 у зоні АТО у сфері забезпечення. З її слів, часто військовим не вистачає банальних речей: матеріалів для утеплення укріп-споруд, медикаментів, автівок або формі нестандартних розмірів. Також Алла наголосила: волонтери втомилися працювати без належної підтримки держави, так само як і бійці, що очікують наказів про активізацію бойових дій. А кандидат політичних наук Руслан Бахтиєв відверто зазначив: волонтерський рух повинен брати безпосередню участь у політичних процесах країни. На його думку, тільки так небайдужі та патріотичні громадяни матимуть змогу у повній мірі сприяти змінам в Україні.

Однією з головних тем круглого столу стала проблема переселенців. Тетяна Петракова, модератор зустрічі та редактор Всеукраїнського журналу «Ukrainian People», зазначила, що сам термін ТПО, «переселенець», не є коректним. На її думку, правильніше було б вживати визначення «люди, які постраждали від російської агресії».

  • Facebook

Учасники круглого столу визначили основні можливі шляхи вирішення сьогоднішніх проблем. По-перше, усім активним, патріотичним та дієвим людям України потрібно єднатися, тому що тільки так вони зможуть впливати на долю країни глобально. По-друге, діалог повинен бути не лише між владою та суспільством, а й всередині самого суспільства. Вираз «у єдності – сила» вкотре підтвердив свою актуальність для України та її народу.Залишити відповідь