• Home
  • Бізнес, персоналії
  • Бізнес-форум в ТППУ:Україна та Мальта демонструють стрімке зростання взаємної торгівлі товарами та послугами

Бізнес-форум в ТППУ:Україна та Мальта демонструють стрімке зростання взаємної торгівлі товарами та послугами

 У 2017 році товарообіг України і Мальти зріс на 26%, а експорт вітчизняних товарів виріс утричі, порівняно з минулим роком. Це свідчить про те, що існують великі можливості для розвитку взаємовигідної торгівлі, які поки що до кінця не використані. Поштовхом до поглиблення економічної співпраці має стати Українсько-мальтійський бізнес-форум, що відбувся в Торгово-промисловій палаті України 17 жовтня 2017 року та об’єднав 35 мальтійських та понад 100 українських компаній. У заході взяли участь Президент України Петро Порошенко та Президент Мальти Марі-Луїз Колейро Прека. Під час форуму була підписана Угода між Торгово-промисловою палатою України та Палатою торгівлі, підприємництва та промисловості Мальти про створення українсько-мальтійської ділової ради.


Представники урядів і бізнесу країн обмінялися думками щодо подальшого розвитку економічної співпраці, збільшення обсягів двосторонньої торгівлі як товарами, так і послугами, диверсифікації номенклатури товарів.

За попередніми домовленностями, вже в березні 2018 року між Україною та Мальтою буде відкрито пряме авіасполучення.

«Україна намагається використовувати всі шляхи для посилення економічної співпраці з країнами – членами ЄС. Для покращення прямих зв’язків українських і мальтійських підприємців ТПП України та Палата торгівлі, промисловості і підприємництва Мальти підписали угоду щодо створення Українсько-Мальтійської бізнес-ради. Ми впевнені, що вона сприятиме активізації взаємної торгівлі й інвестиційній діяльності», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.


У рамках виконання цієї угоди ТПП України та Палата торгівлі, промисловості і підприємництва Мальти надаватимуть інформаційно-консультативні послуги для українських та мальтійських підприємців, розповсюджуватимуть ділові пропозиції, обмінюватимуться іншими інформаційними матеріалами та нормативними актами, що регулюють зовнішньоекономічну діяльність у наших країнах. Угода також дозволить якомога ширше залучати до двостороннього співробітництва малий та середній бізнес, більш успішно виходити на ринки ЄС.

«За останні 10 років Мальта втілила економічне диво. Нам вже час бути партнерами. Сподіваюсь, створення Українсько-Мальтійської ділової ради диверсифікує наше партнерство. Мені приємно бачити такий ентузіазм та інтерес до мальтійського бізнесу з боку українських компаній», – сказав голова ТПП Мальти Франк Фаруджа.

Торговельні відносини України та Мальти мають певну специфіку: обсяги торгівлі послугами в рази перевищують обсяги торгівлі товарами.

На жаль, останніми роками, як свідчить статистика, наша торгівля розвивалася дуже нестабільно, особливо товарами. Наприклад, у 2011 році український експорт становив 120 млн дол, а в 2016-му – лише 8 млн дол. У першій половині нинішнього року експорт вітчизняних товарів виріс утричі порівняно з минулим роком. Це свідчить про те, що існують великі можливості для розвитку взаємовигідної торгівлі, які поки що до кінця не використані.

Петро Порошенко також наголосив, що має хороші підстави для твердої віри в дуже перспективне майбутнє українсько-мальтійського торгово-інвестиційного партнерства. За його словами, за підсумками першої половини 2017 року оборот торгівлі товарами та послугами між Мальтою та Україною збільшився на 64%. Глава держави наголосив: «Українські експортери вважають Мальту можливими торговими та юридичними воротами до ЄС, з використанням досвіду, ефективних послуг та нашої дружби, а також унікальними воротами, завдяки яким вони можуть отримати доступ до ринків Близького Сходу та Африки».

За словами Глави держави, для збільшення кількості українських експортерів, які бажають скористатися можливостями Мальти, пропонується організувати спеціалізовану рекламну торгівельну діяльність, таку як «Тижні України» на Мальті.

Глава держави назвав дуже перспективною співпрацю у сфері ІТ, телекомунікацій та технологічних послуг, на які вже припадає 75% українського експорту послуг. На його переконання, створення двосторонньої Ради з питань співробітництва у сфері сучасних технологій та послуг сприятиме подальшому поглибленню торговельно-інвестиційного співробітництва.

«До складу мальтійської делегації, крім чисельної команди урядовців, увійшла велика група потужних підприємців, які зацікавлені розпочати бізнес в Україні. Це історичний візит до України. Ми маємо використати цей унікальний момент, нам потрібно значно посилити нашу співпрацю. Мальта може багато чого запропонувати Україні – логістичні центри, фінансові інституції, навчальні центри, туризм, послуги гостинності, медичну освіту та навчання англійської як іноземної мови та багато іншого», – сказала Марі-Луїз Колейро Прека. Марі-Луїз Колейро Прека також висловила впевненість, що українська авіакомпанія «Антонов» успішно розвиватиме свій бізнес на Мальті для задоволення потреб компаній в АфриціЗалишити відповідь