Що їсти, аби розумнішати? Рекомендації та лайфхаки від експертів проекту #СмачніПлатежі з Visa

 23 вересня на фестивалі Ulichnaya Eda компанія Visa провела публічну дискусію на тему впливу їжі на когнітивні здібності, швидкість мислення та прийняття рішень, і як наслідок ‒ на досягнення особистої ефективності та успіху.


26 вересня, 2017 ‒ Друга публічна дискусія з серії #СмачніПлатежі з Visa для гостей фестивалю Ulichnaya Eda відбулася на території «Арт-заводу Платформа». Цього разу запрошені експерти обговорювали як можна за допомогою продуктів і напоїв підвищити якість розумової діяльності, зміцнити нервову систему і стати ефективнішим. Кожен з учасників панельної дискусії поділився професійними й особистими порадами та секретами, як необхідно харчуватися, аби добре себе почувати та бути продуктивним.

Тіана Фіалкова, лікар-дієтолог, експерт здорового харчування, експерт телевізійного шоу «Все буде добре» на СТБ:

«Є ряд доступних продуктів, які позитивно впливають на нашу нервову систему. Вони обов’язково містять корисні жири, фосфор і цинк. Першими серед таких продуктів можна назвати олію та насіння льону, завдяки високому вмісту одного з трьох видів Омега-3 ‒ альфа-ліноленової кислоти (ALA). Насіння льону можна додавати, практично, в будь-яку страву – кашу, салат, посипати м’ясо. Другий за користю для нервової системи продукт ‒ жовток, в якому є вітаміни групи В, і жиророзчинні вітаміни Д, А, холін, лецитин, і багато інших корисних мікроелементів. Важливо не переварювати та не пересмажувати яйце, щоб жовток залишався м’яким. І, звичайно, важливе джерело жирних кислот – морська жирна риба, яка містить інші види Омега-3. Концентрат цих поліненасичених жирних кислот можна також вживати у вигляді харчової добавки, – це підтримає нервову систему, підвищить стійкість до стресів і захистить вас від зайвого тяжіння до солодкого з настанням морозів.


Наступна група продуктів ‒ горіхи та насіння. 40 грам горіхів і насіння в день підживлять вашу нервову систему та мозок. В першу чергу, це волоські горіхи та мигдаль, а також гарбузове та насіння дині ‒ лідери за вмістом цинку. Ще один недооцінений продукт ‒ бобові. Максимальну користь ‒ фосфор і вітаміни групи В ‒ можна отримати, вживаючи пророщені бобові, оскільки в іншому вигляді вони важко засвоюються».

Даша Малахова, телеведуча, власниця кулінарної школи і ресторану «Kartata Potata»:

«Для здоров’я взагалі, і для мозку зокрема, необхідно звертати увагу на якість продуктів та способи приготування. Домашнє харчування має бути простим, натуральним і виключати зайве. Якщо говорити про харчування дітей ‒ вони повністю наслідують звички батьків. Якщо дорослий їсть бутерброд, п’є розчинну каву, то дитину він не переконає, що салат ‒ це смачно і корисно. Навчити дитину правильно харчуватися можуть тільки його батьки. Якщо ви хочете, щоб дитина їла лляне насіння, то потрібно вживати його самому ‒ так діти роблять нас кращими. І необхідно разом із дитиною вибирати продукти, купувати і готувати їх, обговорюючи їхню історію, користь, особливості».

Вадим Грановський, міжнародний кавовий експерт, власник кав’ярень «Coffee in Action»:

«Якщо говорити про напої, то саме кава є напоєм дорослих людей. Кофеїн ‒ потужна стимулююча речовина, «паливо» для розумової діяльності та творчості. Вживати його потрібно обережно, не допускаючи кофеїнової інтоксикації. Тут вкрай важлива культура вживання кави ‒ краще випити менше якісної кави, ніж багато літрів розчинного напою. Кожен під словом «кава» розуміє своє ‒ з цукром і вершками, з солодощами. Якщо організм отримує багато швидкої глюкози, то в дію вступають «гойдалки» ‒ після різкого підвищення рівня глюкози настає її падіння та занепад сил. Кава, дійсно, допоможе вам бути більш ефективним, чіткіше мислити, швидше приймати рішення, але враховуйте, як ви її п’єте».


Традиційно, під час фестивалю можна було відвідати ігрову територію фінансової грамотності Visa для дітей. Для батьків працював демо-стенд Visa з інноваціями компанії, на якому можна було не лише ознайомитися з новими безготівковими технологіями, а й отримати унікальну партнерську карту Visa та Ulichnaya Eda, випущену «Ощадбанком».

Валерій Загідько, голова департаменту маркетингових комунікацій Visa:

«Ми прагнемо допомогти людям досягати успіху в житті, використовуючи розумні фінансові інструменти та технології. Але є й інші чинники, такі як їжа, що впливають на самопочуття, когнітивні здібності, швидкість мислення. Тому друга зустріч проекту публічних дискусій #СмачніПлатежі присвячена «розумному» харчуванню, яке допомагає приймати кращі рішення, в тому числі і про фінанси.

Девіз компанії Visa – «Всюди, де ви прагнете бути». Багато хто хоче бути на фестивалі Ulichnaya Eda, а Visa хоче зробити процеси оплати простими, зручними, безпечними та швидкими, щоб всі інші емоції були присвячені смачній їжі на фестивалі та іншим заняттям в житті, які приносять задоволення та успіх».

Фестиваль Ulichnaya Eda завоював популярність інноваціями в сфері гастрономії, творчості та дозвілля, а завдяки партнерству з Visa з липня цього року фестиваль оснащений платіжними інноваціями для здійснення безконтактних платежів. Додаткові переваги для всіх держателів карт Visa ‒ пріоритетний вхід і 50% знижка на вхідні квитки.Залишити відповідь