Виставка “Ensō: Коло Життя” Тетяни Череван в Gallery 83

Тетяна Черевань – відома українська художниця, черкащанка, представить столичній публіці свій новий проект Ensō: Коло Життя.


Художниця традиційно звертається до делікатних і водночас потужних жіночих образів, але не задля оспівування їх краси, а прагнучи показати через них «безкінечність у кінцевості». Проект було створено після подорожі художниці на тайський острів Самуї. Під час першого візиту туди в 2014 році, Тетяна та її родина натрапили на закинуту галерею. Місцевий майстер, що колись володів нею, вже давно помер, але мандрівникам вдалось познайомитись та потоваришувати із його онукою. Повернувшись на Самуї за три роки, в 2017, Тетяна знову відвідала це місце, знайшовши його у жахливому стані. Художниця з дозволу спадкоємиці використала декілька полотен художника у своєму новому проекті. Подібний символічний жест надання роботам «другого життя» сприймається ще більш виразно з огляду на ті зображення, що першопочатково були на них: всі полотна були цікавими взірцями дзенського каліграфічного мотиву, знаного як ensō (енсо). Енсо – це коло, буддистський знак цілісності, просвітлення, циклічності та пустоти: як говориться у Сутрі Серця.

Арт-проект «Ensō: Коло Життя» — це 8 живописних робіт та відеофільм. Проект доповнено графічними та живописними замальовками з подорожі до Тайланду.
Всього на виставці експонуватиметься більше 40 творів , які художниця створила протягом 4 місяців.

1-й блог-журнал України LUCKYUKRAINEЗалишити відповідь