Художник Marat Morik створив мураль на стіні 7го корпусу КПІ

Ще одна надзвичайна робота художника Марата Моріка прикрасила одну зі стін 7го корпусу Київського Політехнічного Інституту. Головним героєм муралі, якій художник дав назву «Дорослішання»,  став академік Сергій Павлович Корольов – радянський вчений,  Генеральний конструктор ракетно-космічної промисловості СССР, засновник практичної космонавтики.

Lucky Ukraine Mural

В муралізмі, зазвичай, сюжет майбутньої роботи диктує художник, але іноді автором сюжету виступає саме місце.  КПІ – як раз той випадок, коли створити стінопис, не пов’язаний з технологіями та прогресом, було б просто неправильно. Першою думкою була спроба пофантазувати та тему технологій майбутнього. Однак, майже відразу художник відмовився від цієї ідеї, так як в наш час сьогоднішнє майбутнє швидко становиться завтрашнім минулим и повністю втрачає актуальність. Тому було вирішено зобразити досягнення людської думки минулого: від колеса до першого супутника. Дискети, перфокарти, креслення «від руки»  – всі ці речі стали героями нової роботи Марата. Ці предмети з зовсім нещодавнього минулого, але сьогодні показують нам, як послідовність так і швидкоплинність розвитку технологій. Але технології поки що не існують без відриву від людини та й думка про те, як людина протягом століть, особливо не змінюючись фізіологічно, кардинально змінює світ навколо себе – будоражить розум. Тому головним героєм цієї роботи все-таки стала людина.

В КПІ навчалися багато великих людей і Корольов, безумовно, один з них. Його портрети в дитинстві і в зрілому віці, натякають на те, що людина, як і продукти людської думки, не формуються відразу, а розвиваються хоч і стрімко, але послідовно і є сходинкою в розвитку наступного покоління.

Lucky Ukraine Mural

«В цій муралі є перший и сучасний супутник , колесо та багато інших важливих винаходів людства. Вони, як конструктор, зібрані в єдине ціле – візуалізацію розвитку і дорослішання технологій», – коментує художник свою роботу.

Створення муралу художником Marat Morik стало можливим завдяки підтримці Адміністрації КПІ та за сприяння компанії  EVO.company

 «Ми не перший рік працюємо зі Sky Art Foundation і допомагаємо реалізовувати їх творчі проекти. В минулому році ми підтримали створення муралі «Великий Вибух» на ДК КПІ, а в цьому – з задоволенням допомогли втілити в реальність нову ідею. Ми не з чуток знаємо про еволюцію технологій, тому тема цього стінопису для нашої компанії дуже близька»,  – коментує засновник компанії EVO, Микола Палієнко.

Кураторами проекту “Mural Social Club: Back to School» виступають Жюл’єн Маллан (Франція) та Олег Соснов (Україна). Проект зініційовано благодійним фондом Sky Art Foundation (Дмитро Палієнко)

Фото: Олена Сапонова

Додаткова інформація:

Mural Social Club: Back to School! 2017  – соціальний проект, що покликаний надати цінності і значимості самим будівлям, даруючи дітлахам та підліткам монументальний твір, а також привнести у дитяче мислення більше фантазії для творчого розвитку.

 Sky Art Foundation заснований в Україні восени 2014 року як приватна ініціатива з метою підтримки та розвитку нового покоління українських художників, що працюють у сфері сучасного мистецтва, а також для сприяння міжнародним культурним обмінам та інтеграції української культури у світовий арт-контекст.

EVO.company — продуктова українська IT-компанія, один з лідерів ринку електронної комерції України. Компанія створює маркетплейси, на яких підприємці й приватні особи продають свої товари й послуги один одному. Проекти групи компаній EVO в Україні: Prom.ua, Bigl.ua, Crafta.ua, Zakupki.prom.ua, Kabanchik.ua, Vchasno.com.ua; в інших країнах — Satu.kz, Deal.by.

1-й блог-журнал України про цікавих людей і цікаві події LuckyUkraine.

#luckyukraine #blogger #massmedia #blog #tarasenkoolesia #event #expert #publicfigureЗалишити відповідь