У Києві пройшов фестиваль художньої кераміки “ЦеГлина 2017”

10 травня у столичному керамічному арт-просторі «ЦеГлинаАрт» (вул. Набережно-Лугова, 2-В) відбулося відкриття щорічного фестивалю сучасної художньої кераміки «ЦеГлина 2017». Подія тривала до 27 травня.

  • Facebook

Lucky Ukraine ЦеГлина

Головною метою проекту , усі п`ять років поспіль , був розвиток професійної кераміки в Україні. Ідея проведення фестивалю належала Оксані Білоус та Олесі Дворак-Галік , згодом долучилася до організації фестивалю Юлія Островська.

Фестиваль сучасної художньої кераміки проходить п`ятий рік.
Гості фестивалю побачили роботи двадцяти одного українського художника-кераміста. Серед них творіння Володимира Хижинського, Юрія Мусатова, Ірини Марко, Олесі Дворак-Галік, Ганни Друль, Беати Корн, Олександра Мірошниченко, Нати Попової, Марка Галенко, Юрія Войтовича, Лізи Портнової та інших молодих митців.
Незмінним завданням проекту була демонстрація сучасного розвитку української художньої кераміки, формування інтересу до керамічного мистецтва, популяризація творчості художників, налагодження співпраці між керамістами, дизайнерами, галеристами, архітекторами та колекціонерами.

У рамках фестивалю пройшли дискусії, творчі вечори художників, презентації персональних проектів: лекція “Модульні структури в кераміці на прикладі програми Львівського коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім.І.Труша”, лектор Ореста Гураль / викладач відділу кераміки ЛКДУМ ім.І.Труша, лекція “Статуетки і фарфорові монстри. Історія малої пластики Полонського фарфорового заводу”, лекція “Світ в мініатюрі (українська фарфорова мініатюра другої половини ХХ століття)”,лектор Олена Корусь / історик мистецтва і зустріч з митцем “Творчий шлях Марка Галенка” .
Було створено спільну інсталяцію «ЦеГлина»: кожен гість заходу міг принести керамічну цеглинку підписану своїм ім`ям і доєднати її до єдиного арт-об`єкту.
Галерея є дружньою до всіх людей, яких цікавить сучасне керамічне мистецтво, люди з вадами зору у супроводі волонтерів можуть відчувати на дотик керамічні роботи.
Цього року фестиваль відвідало багато киян і гостей міста, що приємно і радісно – багато молоді, родини з дітками різного віку.
Наступним кроком є підготовка до «ЦеГлини 2018» і завдання , які ставили перед собою п`ять років, повинні вийти на новий більш складний рівень.

1-й онлайн журнал Lucky Ukraine виступив медійнім партнером виставки.

Інформація про фестиваль на сторінці у соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/ceramics.fest.kyiv/Залишити відповідь