Гурт “VRODA” ділиться щастям з LuckyUkraine

дылиться своъм

1.Розкажіть про себе

Анна Заклецька:

Мені пощастило народитись у чудовій родині та виховатись найкращими у світі батьками. Завдяки їхній багатогранності та любові до всього та всіх, я опанувала багато цікавих та корисних справ у житті. Вірніше – досі опановую, бо такі справи меж не мають. Я політолог, психотерапевт, хореограф у дитячому вокально-хореографічному ансамблі, заснованому моєю мамою, в якому я протанцювала і проспівала все дитинство та юність, з яким об’їздила півсвіту – «Зернятко», режисер, ведуча різних подій та програм, у тому числі тих, автором яких я є: «Відголос країни» на національній радіомережі стовідсоткового україномовного контенту «КраїнаФМ», «Етно-вечірки з гуртом ВРОДА» в одному з київських закладів. Я люблю людей, люблю життя, і мені здається – це взаємно .

Ольга Нестеренко:

Співачка, учасниця гурту “VRODA”. Співаю у джазовому та народному стилях. Співаю з дитинства. Не уявляю своє життя без творчості, без сцени. Найбільше полюбляю, коли музика виникає тут і зараз, коли співаєш з музикантами в  живому форматі.

2.Чим займаєтесь зараз?

Анна Заклецька:

З перерахованих вище занять зараз меншою мірою присутня лише політологія. А так – творчість, культурологічна діяльність, освіта та імплементація народно-обрядових знань та Мудрості Предків через освітньо-культурологічні проекти. Благочинність також займає важливу позицію. Маю щастя бути асоційованою членкинею ВГО «Ділові українські жінки» – разом з великою когортою фантастичних жінок-берегинь чимало проводимо важливих подій, у тому числі благодійних.

Ольга Нестеренко:

Основний рід заняття-гурт “VRODA”. Наразі працюємо над накопиченням “лайвового”міні синглу, готуємо з музикантами нову концертну програму.

Виховуємо з чоловіком семирічну  першокласницю донечку!

3.Яка ваша життєва філософія і життєві принципи? Що для вас найважливіше в житті?

Анна Заклецька:

Я дуже захоплююсь вивченням та дослідженням дохристиянських поглядів, світогляду та традицій українців. Один з базових принципів, завдяки цьому давньому захопленню – усвідомленість цілісності світу, взаємного впливу та зв’язку, всього, що є у Всесвіті, гармонія з собою у собі та з Всесвітом. Спочатку я зіткнулась з цими поняттями, вивчаючи філософію (під час навчання на політолога у Національному університеті «Києво-Могилянська академія»), ці знання сильно доповнились і особистими дослідженнями у галузі народних традицій, і вже другою освітою психотерапевта у гештальт-підході. Вірю і відчуваю, що кожний з нас – маленький Всесвіт, що одночасно є і частиною одного великого цілого, і все навколо – відображення і похідна наших думок, наших дій, наших слів… І головне у цих думках, діях і словах – щирістьта чесність перед собою. Адже можна і крізь зуби процідити щось «хороше», а енергетичний посил – агресивний. Хоча, якщо по-ыншому не виходть, то краще вже так  Ми завжди пожинаємо те, що сіємо. І для мене найважливіше у цьому – чесність перед собою в усьому, що я обираю робити чи не робити, казати чи не казати. А основа чесності – усвідомлене буття: все навколо не випадково і завжди справедливо. Просто важливо розгортати мислення від лінійного до багатошарового, приймати, що ми можемо бачити лише поверхню айсберга, один бік, а не всю ситуацію повністю. А Всесвіт завжди дає те, що ми хочемо, якщо не усвідомлено, то несвідомо. І в усьому є вигода – якщо не первинна, то вторинна. У нашій відповідальності якось це змінювати або приймати пасивну позицію.

Ольга Нестеренко:

Найважливіше в житті – це здоров’я рідних і близьких мені людей,моє здоров’я! Дуже важливо бути реалізованою в своїй справі, бути професіоналом, постійно розвиватись, вчитись новому. Мати гармонійні стосунки із собою та оточуючими людьми. Вчитись кожен день довіряти Богу, радіти життю, бути вдячною – це моя життєва філософія. Я вірю, що все в наших руках, і все, що нам необхідно, є в нас самих. Тому, вчусь прислуховуватись до себе, відчувати життя і жити тут і зараз!

4.Що для вас щаслива Україна?

Анна Заклецька:

Безумовно, я бажаю своїй країні миру, щастя, добробуту, самодостатності. Розумію, що щаслива Україна – щасливий кожний з нас. А щастя кожного з нас – в усвідомленні своєї відповідальності за своє життя, у змінах, що починаються з себе, та відображаються у просторі, в сумлінних та чесних діях кожного з нас щоденно для того, щоб Україна ставала щасливішою. У моєму оточенні таких людей дуже багато. Наприклад, неймовірна мисткиня Анжеліка Рудницька: замість того, щоб скаржитись, просто бере і робить море корисних і важливих речей. Якщо б кожний з нас облагородив навколо себе свій простір – для себе ж, без очікувань ЖЕКу, чарівника або ще когось – то Україна була б найщасливішою у світі  і вона такою неодмінно буде!

Ольга Нестеренко:

Для мене щаслива Україна -це щасливі люди. Люди, які вміють брати на себе відповідальність, бути відкритими,щирими, сіяти любов і добро, допомагати один одному. Разом ми можемо подолати будь-які негаразди, перейти на вищий рівень відносин в суспільстві!

5.Чи є у вас божевільні мрії? Які?

Анна Заклецька:

Поняття божевілля – дуже філософське  що для когось норма – для інших божевілля. Важливо усвідомлювати, що у кожного з нас свій індивідуальний шлях. Людям часто буває важко зіткнутись з інакшістю інших людей. Мої мрії божевільними назвати не можу  вони є природніми для мене, вони щодня мене підіймають зранку і дають сили діяти! Я відчуваю своє призначення у відродженні знань предків та у поширенні тих знань з психології та філософії, якими володію. Знаю, що почути зможе лише той, хто готовий та хоче почути і прийняти сказане. З іншого боку, знову ж таки, не вважаю, що мій рецепт щасливого життя та світогляд підійдуть комусь на 100% – бажаю кожній людині створювати своє індивідуальне намисто цінностей, принципів, ідей – в резонансі з собою, «на своїй хвилі», в гармонії з собою. Сподіваюсь, незабаром зможу озвучити, як здійснила один із чергових важливих для мене проектів, який є частиною моєї мрії, над яким зараз працюю.

Ольга Нестеренко:

Одна з божевільних мрій – заспівати на відкритті Олімпіади, яка буде проходити в Україні)))

6.Як проходить ваш недільний ранок?

Анна Заклецька:

Люблю довго валятися. Син Любомир, як правило, приходить до нас у ліжко, вмикає планшет, і ми валяємось всі разом – я з чоловіком «досипаю», а Любчик дивиться відео або грається на планшеті. Будить нас Любомир фразою «Ну, я все-таки вже хочу їсти» сніданок, як правило, пізній – годині о десятій. Ну, а потім – трохи хатніх справ, спільних родинних планів. Якщо у мене немає концертів або заходів, то любимо щось разом випікати, або топити баню – у нас вона вдома.

Ольга Нестеренко:

Мій недільний ранок, зазвичай проходить у колі сім’ї, у приготуванні недільного сніданку і спілкуванні з рідними.

7.Чим ваша творчість відрізняється від інших?

Анна Заклецька:

Тим, що немає нічого однакового у світі , нам подобається те, що ми робимо. А ще ми вважаємо фольклор живим та таким, що динамічно розвивається з плином часу. Є наукові підходи, що відтворюють  максимально точно мистецькі артефакти. Ми базуємо свою творчість на соновних світоглядних поняттях наших предків, але сміливо адаптуємо її до сучасності, адже ми – сучасні українці, ми любимо сучасний світ, ми слухаємо сучасну музику.

Ольга Нестренко:

Гурт “VRODA” виконує виключно українські народні пісні, але в сучасному баченні. Ми використовуємо як електронне звучання, з використанням народних інструментів, так граємо і наживо з бендом, що суттєво відрізняє матеріал по звучанню.

Але невід’ємною частиною наших виступів завжди є електробандура, яка поєднує етно із сучасністю.

Нам дуже важливо і цікаво відтворювати не дуже відомі широкому загалу українські пісні, перетворювати їх на сучасну українську музику.

8.Чим ви пишаєтесь і чого хотіли б досягти у вашій діяльності?

Анна Заклецька:

Пишаюсь тим, що люблю вчитись,  що мені вистачає сміливості залишатись вірною собі в своїх поглядах, діяльності, поведінці, творчості. Щодо досягнень – хотілось би, щоб наша творчість ставала все більш цікавою для мільйонів людей! Вже зараз нас часто просять дітки мінусовки для участі у шкільних конкурсах, фестивалях – це хороший знак для нас!

Ольга Нестеренко:

Звичайно, як і будь-якому артисту, нам  також важливо, щоб наша творчість була потрібна, щоб ми могли б із слухачами обмінюватись енергією, і щоб нам вдавалось доносити до людей ті послання, які закладені в народній пісні. Ще цікаво співпрацювати з талановитими творчими людьми, робити спільну музику.

Пишаюсь тим, що цікавість людей до власних витоків з кожним роком зростає, і ми маємо честь бути до цього причетними. Пишаюсь, що український фольк невичерпний і нам є чим поділитись зі світом.

9.У чому ваше натхнення?

Анна Заклецька:

В усьому абсолютно. Я з дитинства пишу вірші та пісні. З дитинства танцюю. Все, чим я займаюсь – способи самовираження. А  писати, співати, танцювати, грати та фортеп’яно можна і хочеться, як в сумному стані, так і у щасливому, як просто споглядаючи сніг за вікном, так і сидячи на берегу Дніпра, або гучно розважаючись із друзями… Безумовно, найбільш потужні фактори натхнення – кохання та родина.

Ольга Нестеренко:

Моє натхнення в моїй справі, в пісні, в музиці, в людях з якими працюю, життєвою позицією і професіоналізмом, яким я і надихаюсь.

10.Що ви порадите тим, хто тільки починає рухатися до досягнення своєї мрії у вашій галузі?

Анна Заклецька:

Вірити в себе, приймати свій індивідуальний шлях і дозволити йому розвиватись, не ламаючи себе. А ще – давати право собі та іншим на помилку. Помиляють всі, хто щось робить. А успіху досягають, як на мене, ті, хто вірять у свою справу за будь-яких обставин, не бояться успіху, вміють із вдячністю приймати абсолютно все, прощати і просити пробачення, визнаючи свої промахи, і залишаються вірними собі.

Ольга Нестеренко:

Хочу побажати всім, хто починає рухатись у своїй справі – вірити в свої сили, постійно вчитись новому, любити свою справу, і не здаватись, як би важко не було.Залишити відповідь