Украинцы научатся быть здоровыми, танцуя!

5 березня стартував всеукраїнський фітнес-тур «Живи танцюючи». Подія буде проходити протягом 2017 року в 12 містах України, серед яких Херсон, Вінниця, Тернопіль, Чернівці, Луцьк, Запоріжжя, Павлоград та Кривий Ріг. Фітнес-тур є частиною проекту «Здорова нація – сильна Україна» за підтримки Міністерства охорони здоров’я і Міністерства молоді і спорту. Ініціатор «Живи танцюючи» – асоціація «Українські центри нових технологій здоров’я».

Голова асоціації «Українські центри нових технологій здоров’я» Влад Сила розповів, що вони з задоволенням спостерігають, як держава перепрофілює свої зусилля з теми лікування на тему збереження здоров’я: «Поява Центру громадського здоров’я це дуже позитивний крок в цьому напрямку. Це свідчить про усвідомлення держави, що доцільніше запобігати хворобам, ніж їх лікувати. Саме сфера збереження здоров’я населення потребує найбільших зусиль».

Одним з проектів, спрямованих на профілактику захворювань і впровадження ЗСЖ серед українців став фітнес-тур «Живи танцюючи». У програмі фітнес-туру передбачені 2-х годинні танцювальні майстер-класи, в перервах відвідувачі заходу зможуть послухати лекції провідних лікарів-дієтологів і фахівців з управління вагою.

Актуальність цього проекту підтвердив Владислав Збанацький, заступник директора з нагляду за неінфекційними захворюваннями Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я. За його словами, в Україні більше 90% населення веде малорухливий спосіб життя, який поряд з курінням і вживанням алкоголю, є причиною виникнення серцево-судинних захворювань. «Щорічно наша країна втрачає від неінфекційних захворювань близько 0,5 мільйона чоловік, з яких близько 400 тис. є жертвами серцево-судинних захворювань», – підкреслив пан Збанацький.

Не менш сумну статистику повідомив головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка. За його словами, 68% смертності в Україні – це серцево-судинні захворювання, тоді як в розвинених країнах цей показник вже менше 50%. Але, при цьому є і позитивні зрушення. Так, Віолетта Шкуратова, представник головного партнера «Живи танцюючи», мережі фітнес-клубів FitCurves-Україна повідомила, що 9 років тому тільки 2,5% жінок регулярно відвідували тренування, тоді як станом на сьогоднішній день цей показник досяг 11%.

«Підтримуючи проект, ми вчимо людей бути здоровими танцюючи. Танці приносять емоційну складову в спорт, тому фізичні навантаження стають цікавішими, це вас мотивує. Початком було місто Бориспіль, після якого ми стартуємо в березні в Херсоні та Вінниці, в червні ми відвідуємо Павлоград, Запоріжжя та Кривий Ріг і в вересні Чернівці, Луцьк, Тернопіль », – говорить Віолетта Шкуратова.

 

Інформаційна довідка про проект:

 Фітнес-тур “Живи танцюючи” – соціально-просвітницька ініціатива, частина проекту “Здоров’я – це просто”, реалізованого в рамках програми “Здорова нація – сильна Україна”. Програму проводить Асоціація “Українські центри нових технологій здоров’я” спільно з Міністерством охорони здоров’я та Міністерством молоді та спорту.

Пресс-конференция в связи со стартом всеукраинского фитнес-тура "Живи танцуя"Залишити відповідь