Виставка печворку «КВІЛТ в контексті»

Вже десятий рік поспіль в Музеї Л.Українки влаштовуються виставки творів клаптикового шиття – печворку. По них можна відслідкувати історію розвитку цього нетипового для України виду декоративно-прикладного мистецтва: як жанр він інтенсивно розвивається останні чверть століття і свої сили в ньому пробують як зрілі майстри і художники, так і пересічні аматори.

14568922_1124317300982011_1547458711_n-1
  • Facebook

Десятиліття печворкових виставок, що проходили з незмінним глядацьким успіхом і шліфуванням майстерності учасників, дають можливість стверджувати (і на цьому переконанні виник задум “ювілейної” виставки), що клаптикове шиття в Україні переходить з розряду рукоділля в мистецьку площину. Тому і в тематиці цьогорічної виставки майстри-художники звернулися безпосередньо до історії образотворчого мистецтва і архітектури та надихнулися його жанровими, сюжетними, композиційними і колористичними аспектами. І це не є цитата, відтворена в текстилі, того чи іншого твору мистецтва або творчої манери митця. Це відбір і осмислення їх стильових рис та особистісна художня інтерпретація з урахуванням жанрових і технологічних особливостей печворку.

Судячи з представлених робіт, опрацювання і втілення такої масштабної, об’ємної та складної теми майстрами клаптикового шиття з Києва, Кам’янця-Подільського, Кропивницького, Харкова виявилось цікавим для самих виконавців і, на мій погляд, художньо вдалим експериментом на шляху подальшого розвитку квілта в Україні.

Відкриття 7.10.16 в 17.00

Адреса:  музей Лесі Українки  Саксаганського,97,


Залишити відповідь