#ХАРЧУВАННЯ Рокос Юлія: 4-й гормон ваги – кортизол

Сьогодні я вас познайомлю з одним із найважливіших для нас гормонів!
Це як раз той випадок, коли до нього звертаються низько схиляючись та на «ВИ».

Без нього неможливе формування дівчаток у жінок, а хлопчиків – в чоловіків (у парі з тестостероном).

З ним люди розуміють обмеження та свої страхи, вчаться їх долати, з ним ми можемо бути як в гарному настрої (він у нормі), так і дурному, навіть в агресивному стані (гормон не в нормі).

Завдяки цьому гормону ми легко можемо схуднути (якщо його збалансувати) або набрати вагу.

Якщо цей гормон у нормі – наша шкіра м’яка та пахне природньо та приємно (якщо запах від тіла різкий, неприємний та навіть кислий – то можна впевнено казати, що гормон не в нормі)

Тож, що це за гормон?? :)))

4-Й ГОРМОН ВАГИ – КОРТИЗОЛ

КОРТИЗОЛ

Кортизол є регулятором вуглеводного обміну в організмі, а також приймає участь у розвитку стресових ситуацій. І це зазвичай штучний стрес:

Вам наступили на ногу у транспорті (а для чоловіків ще й шпилькою) – стрес
Помилково сплатили більше на базарі або магазині – стрес
Довго стоїте в черзі – стрес
На дорозі перед вами раптом (без будь-яких сигналів) опинилося “автоведро с гайками”, що майже створило аварійну ситуацію – стрес
Назвали без будь-яких причин дурою – стрес і таких ситуацій у нашому житті достатньо…

Наше тіло виробляє кортизол у відповідь на стрес: це добре, коли вам загрожує реальна небезпека (нападає тигр або мамонт прямує на вас J)

Але коли виникає штучний стрес, в якому живе багато мешканців сучасних мегаполісів, це серйозно шкодить не тільки нашій нервовій системі, але й фігурі.

Кортизол зашкалює та змушує нас їсти все більше і більше солодкого, виробів з борошна та дріжжів – все це знижує м’язовий тонус. А чим менше в організмі м’язів, тим нижче наш метаболізм.

Крім того, стрес, який триває довго, перетворюється на депресію – а це аж ніяк не сприяє схудненню. Для того, щоб «порушити це закляття» – треба просто обмежити вживання кави (1 чашка заварної кави с 10 до 16 години) та приділяти хоча б мінімум вашого часу (15 хвилин вранішній зарядці  або 1 годину прогулянці) фізичним навантаженням.

Навіть прогулянка на півгодинки, але кожного дня, може позитивно вплинути на ваше самопочуття та істотно знизити рівень гормону стреса.

ПРИБРАТИ будь-яку їжу після 21 години! Безрежимне вживання їжі при стресі, особливо пізно вночі, приводить вас «прямо в руки» кортизолу та інсуліну, які сприяють відкладенню жиру.

НЕ ГОЛОДАТИ!!!!

Багато людей, навіть лікарі, великі шанувальники голодування. Але в той же час, в деяких з них при довгому голодуванні виникають серйозні проблеми із здоров’ям. Процес голодування  ВИКЛЮЧНО ІНДИВІДУАЛЬНИЙ і не можна навмання та бездумно йти за модою на голодування!

Прихильники голодування пояснюють, що це супер метод для детоксикації організму. Однак, насправді у багатьох людей вникають деякі проблеми внаслідок гипоадренії (порушення роботи надниркових залоз, що виробляють кортизол) – іде надлишок кортизолу у кров. Саме тоді голодування може нанести організму більше шкоди, ніж користі.

В процесі голодування надниркові залози відчувають підвищене навантаження, тож якщо людина вже страждає гипоадренією або наближається до цього стану, людина може відчувати проблеми із здоров’ям.

РЕКОМЕНДУЮ: опанувати дихальні практики (наприклад: йога, пілатес, oxygen-зарядка, бодіфлекс).
Шикарно працює така вправа: втягнули живіт (але ж дихаємо, дихаємо J) та ідемо по своїм справам – живіт втягнут – діафрагма піднята.

Что отримаєте:
1) дихаємо правильно
2) підтягуються м’язи живота. Жінки! Ура – нижня частина живота також буде працювати J)))))))

3b02b5f8-a231-4358-92fc-6f4e7de30c6e

ГОЛОВНЕ ПРАВИЛО: повноцінне збалансоване харчування та вживання їжі 5-6 разів на день!

І звичайно та дуже важливо регулярно вживати продукти, багаті на кальцій та вітамін В. Це природній захист при штучних стресах!

Наприклад:
1) Вітаміни групи В1: горіхи, гречка, кукурудза, квасоля ,спаржа, хліб з пророщеного борошна, картопля, печінка, ячмінь.

2) Вітаміни групи В2: молоко, м’ясо птиці, тельбуха, яйця, риба, сир. Багато рибофлавіну в шпинаті та капусті броколі.

3) Вітаміни групи В3 (ніацин) – м’ясо, тельбуха, яйця, горіхи, насіння (особливо сире гарбузяне) та зелені овочі.

4) Натуральний йогурт або сироватка.

902d0b6a-8b3d-46c5-b23d-ce97f291ffbd

Зараз для усіх читачів журнал-блогу є унікальна можливість пройти індивідуальну консультацію з проблем зайвої ваги та свого харчування за цим промокодом 4564456

Код дає знижку 50% на цю консультацію + рекомендації з харчування!

Бажаю радісного та приємного дня!

До зустрічі у наступних випусках.

Завжди з вами, дієтолог-нутриціолог Юлія Рокос.

0973883030Залишити відповідь