Відкриття виставка Тетяни Гончаровой “Інсектоцен” в KZ ART ROOM 14 червня

Глобальне потепління загрожує всім біологічним видам на Землі, крім двох – людини і комах.

13428389_1613148012332490_1862965913632014460_n
  • Facebook

За прогнозами, чисельність людей продовжить зростати як мінімум до 2050 року, коли на планеті житимуть 9 мільярдів чоловік. Одночасно з цим розшириться ареал життя комах, які зможуть жити на тих територіях північної півкулі Землі, де кліматичні умови раніше були для них непридатні.
Таким чином, поки в результаті діяльності людства будуть зникати слони, пінгвіни і білі ведмеді, москіти і мухи продовжать інтенсивний захоплення планети.

У якийсь момент люди і комахи можуть залишитися наодинці.

Цілком можливо, що далі на зміну антропоцену, ері людини на Землі, прийде інсектоцен – ера комах.
І тоді жуки-носороги рознесуть на дрібні камінчики людські будинки, офіси і храми. Щетинохвістки поглинуть весь вміст складів супермаркетів і модних ресторанів. А скрекіт цвіркунів назавжди замінить голосу радіоведучих.

Але поки цього не відбулося, ми можемо насолоджуватися дивовижною красою їх ніжних тіл, зберігаючи безпечну дистанцію.

На виставці «Інсектоцен» художниця, журналістка і дослідниця Чорнобильської зони Тетяна Гончарова представляє портрети кількох десятків комах, створені за останні роки.

Акварелі Гончарової будуть виставлені в спеціальних скляних колбах, імітуючи експозиції музеїв природознавства. Також художниця продемонструє в рамках проекту частина власної ентомологичеськой колекції – засушених членистоногих, які померли своєю смертю і збережених Гончарової в ім’я вічної краси.

Ми дивимося на комах за склом. Воно – остання тендітна перешкода, що відокремлює людство від його майбутніх володарів.Залишити відповідь